+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

VMware Workspace ONE – AirWatch

Wdrażany przez Greeneris, firmę o największym doświadczeniu w tej branży na polskim rynku, system VMware Workspace ONEAirWatch to zaawansowana platforma odpowiedzialna za zarządzanie mobilnością przedsiębiorstw. Po połączeniu z narzędziem VMware Horizon tworzy bezpiecznie, wirtualne środowisko pracy, platformę Workspace ONE. Obejmuje takie urządzenia mobilne jak smartfony i tablety, laptopy i desktopy, mobilne urządzenia wzmacniane o podwyższonym stopniu odporności, drukarki i urządzenia peryferyjne. Airwatch instalowany przez inżynierów Greeneris posiadających certyfikację specjalistów od VMware, jest narzędziem multiplatformowym więc bezproblemowo działa na takich systemach operacyjnych jak Android, Apple iOS i Mac OS czy Windows. Airwatch ma zastosowanie w każdej branży – agencje rządowe, edukacja, finanse, handel, MSP, przedsiębiorstwa, służba zdrowia czy transport. Greeneris dostarczało go do dużych instytucji państwowych, spółek skarbu państwa, największych prywatnych przedsiębiorstw oraz międzynarodowych korporacji. Wdrożenie go umożliwia zastosowanie modelu BYOD oraz multitenancy.

Dowiedz się więcej na stronie www: Workspace ONE

Obszary działania VMware Ariwatch:

Workspace

Urządzenia

Aplikacje

Zawartość

Poczta

Przeglądarka

Elastyczny model wdrożenia

AirWatch Workspace ONE, oferuje dwie metody wdrożenia platformy do zarządzania mobilnością przedsiębiorstw (EMM) – w chmurze i lokalnie. Obie metody wdrożenia oferują te same rozwiązania wraz z nieograniczoną możliwością skalowania. W zależności od indywidualnych potrzeb firmowych AirWatch oferuje opcje migracji z jednej metody wdrożenia do drugiej.
AirWatch chmura (Cloud) AirWatch lokalnie (On-premise)

Wdrożenie w chmurze firmy AirWatch udostępnia naszą platformę zarządzania mobilnością przedsiębiorstw (EMM) w przeciągu kilku minut. Inwestycje kadrowe i w infrastrukturę nie są wymagane.

Charakterystyka wdrożenia

Dostosuj wdrożenie zarządzania mobilnością przedsiębiorstw (EMM) do indywidualnych potrzeb firmowych i przejmij kontrolę nad instalacją w swoim środowisku.

Nieograniczona skalowalność, bez potrzeby zakupu sprzętu.
Wdrożenie
Skalowanie do dowolnej liczby urządzeń (może wymagać dodatkowego sprzętu).
Kilkudniowy proces implementacji. Dostęp do programów konfiguracyjnych szybkiego uruchamiania oraz programów niestandardowych.
Implementacja
Kilkudniowy proces implementacji. Dostęp do programów konfiguracyjnych szybkiego uruchamiania oraz programów niestandardowych.
Najwyższej klasy technologia Cisco, EMC, Dell, F5, VMware i Riverbed.
Sprzęt
Wybór własnego sprzętu. AirWatch oferuje przewodnik kompleksowych wymagań instalacyjnych z którego dowiesz się jaki sprzęt jest wymagany.
Konfiguracja zebranych i zapisanych informacji w oparciu o niestandardowe zasady prywatności. Przechowywanie danych w zabezpieczonej, najwyższej klasy chmurze firmy AirWatch.
Zabezpieczenia
Konfiguracja zebranych i zapisanych informacji w oparciu o niestandardowe zasady prywatności. Dane nie są przechowywane poza lokalizacją.
Konfiguracje wysokiej dostępności i awaryjnego odzyskiwania danych z uwzględnieniem dodatkowych środowisk testowych.
Architektura
Opracowane na podstawie wymagań instalacyjnych AirWatch i rozmiaru (może wymagać dodatkowego sprzętu).
Bezproblemowa integracja wstępnie skonfigurowanych sieci z systemami sieciowymi.
Sieć
Wymagana konfiguracja zapory i serwera Proxy w ramach ustawień systemowych sieci.
Bezproblemowa integracja wstępnie skonfigurowanych sieci z systemami sieciowymi.
Integracja
Bezpośrednia integracja systemów firmowych z konfiguracjami API i zapory.
Automatyczne otrzymywanie uaktualnień i przegląd serwisowy oprogramowania.
Uaktualnienia
Wybór czasu uaktualnienia w oparciu o harmonogram wprowadzania produktów na rynek firmy AirWatch i aktualizacji OS/producenta.
Możliwość migracji do wdrożenia lokalnego w dowolnym momencie
Migracje
Możliwość migracji do AirWatch Cloud w dowolnej chwili.
Globalne centrum danych i zespół wsparcia wdrożenia w chmurze dostępny 24/7/365; zasoby bazy wiedzy, w tym SaaSWatch, ASK AirWatch i ogłoszenia; poprawki, uaktualnienia i zarządzanie testami wykonywane przez zespół AirWatch.
Wsparcie
Usługi profesjonalne i zespoły pomocy technicznej firmy AirWatch; ASK AirWatch i programy sprawdzania kondycji są dostępne. Potrzeba nadzorowania wdrożenia przez pracowników działu IT klienta.
Bezterminowa subskrypcja obejmuje serwis, aktualizacje i wsparcie techniczne.
Koszty
Roczne opłaty serwisowe obejmują dostęp do uaktualnień i pomocy technicznej.

Obsługiwane systemy

Rozwiązania

Bring Your Own Device (BYOD)

Wzrost popularności konsumeryzacji sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie programu BYOD (Bring Your Own Device) lub rozwiązań hybrydowych, które składają się z wdrożonych firmowych urządzeń oraz programów BYOD. Wprowadzenie w firmach programu BYOD lub modelu hybrydowego umożliwia pracownikom dostęp do firmowych zasobów z dowolnego miejsca, zwiększając jednocześnie ich produktywność i efektywność pracy.

AirWatch obsługuje wszystkie główne platformy mobilne i umożliwia implementację elastycznego programu BYOD. Twoi pracownicy mogą wybrać urządzenia spośród najnowszych marek i modeli smartfonów, tabletów i laptopów, a Ty dzięki zastosowaniu białych i czarnych list możesz dokładnie sprecyzować, które urządzenia mogą zostać dopuszczone do rejestracji.

AirWatch umożliwia bezpieczny dostęp do zasobów firmowych z prywatnych urządzeń pracowników. Szeroka funkcjonalność AirWatch zapewnia pracownikom m.in. połączenie z witrynami intranetowymi, zawartością firmową, aplikacjami, siecią WiFi, VPN na urządzeniach mobilnych – za pomocą profili wypychanych automatycznie lub na żądanie.

Elastyczna konteneryzacja

Zarządzanie Workspace AirWatch® oferuje całkowity podział danych osobistych i służbowych na urządzeniu, zabezpieczając jednocześnie zasoby firmowe oraz zachowując prywatność pracownika. AirWatch umożliwia organizacjom ujednolicenie bezpieczeństwa przedsiębiorstw oraz strategię zapobiegania utracie danych na wszystkich urządzeniach mobilnych przy użyciu elastycznego rozwiązania konteneryzacji.

 

  • Kontener poczty e-mail: umożliwiaj bezpieczny dostęp do firmowej poczty e-mail, kalendarza i kontaktów za pomocą aplikacji AirWatch Inbox dla systemów Android i Apple. AirWatch oferuje również podejście hybrydowe do zastosowania bezpiecznego kontenera dla załączników wiadomości e-mail z natywnymi klientami poczty.
  • Kontenery aplikacji: opracowuj bezpieczne aplikacje za pomocą zestawu AirWatch Software Development Kit (SDK) lub zawijaj wcześniej utworzone aplikacje w bezpiecznym kontenerze za pomocą AirWatch App Wrapping. AirWatch oferuje również indywidualny katalog aplikacji przeznaczony do łatwej dystrybucji i zarządzania aplikacjami firmowymi.
  • Kontener zawartości: zabezpieczaj dystrybucję poufnej zawartości firmowej i umożliwiaj łatwy dostęp, synchronizację plików i współpracę za pomocą aplikacji AirWatch Secure Content Locker. AirWatch Secure Content Locker z łatwością integruje się z repozytoriami zawartości i zapewnia elastyczne opcje magazynowania.
  • Kontener przeglądania: umożliwiaj bezpieczne przeglądanie Internetu za pomocą funkcji przeglądarki AirWatch Browser, takich jak niestandardowe tryby konfiguracji, białe i czarne listy oraz tunelowanie aplikacji do stron intranetu bez połączenia z siecią VPN.

Mobile Device Management

Dzięki AirWatch możesz ulepszyć strategię konteneryzowania poprzez integrację z zarządzaniem urządzeniami mobilnymi (MDM). Poza funkcjami zabezpieczeń i zarządzania na poziomie indywidualnego kontenera, integracja z AirWatch MDM umożliwia również dodatkowe funkcje na poziomie urządzenia.

Zarządzaj flotą różnorodnych urządzeń w Twoim przedsiębiorstwie.

Nasze rozwiązania umożliwiają szybką rejestrację urządzeń w środowisku Twojej firmy, zdalną (OTA) konfigurację i aktualizację ustawień urządzeń mobilnych oraz ich zabezpieczanie. Za pomocą konsoli AirWatch możesz zarządzać flotą różnorodnych urządzeń z systemami Android, Apple iOS, BlackBerry, Mac OS, Symbian, Windows Mobile, Windows PC/RT i Windows Phone z jednej konsoli zarządzania.

Udostępnianie aplikacji zwiększających produktywność pracowników

Zarządzanie Aplikacjami Mobilnymi firmy AirWatch® rozwiązuje wyzwania związane z nabywaniem, dystrybucją, zabezpieczaniem i monitorowaniem aplikacji mobilnych. Z łatwością możesz zarządzać wewnętrznymi, publicznymi i zakupionymi aplikacjami na urządzeniach firmowych, pracownika i współdzielonych z centralnej konsoli. AirWatch umożliwia organizacjom zarządzanie aplikacjami w ciągu ich całego cyklu życia: od zakupu i tworzenia poprzez zabezpieczanie, dystrybucję i monitoring instalacji. Administratorzy mogą przeglądać w centralnej konsoli administracyjnej dostępne, zainstalowane, publiczne oraz wewnętrzne aplikacje wraz z ich dostępnymi wersjami. AirWatch integruje się z publicznymi sklepami aplikacji, takimi jak Apple App Store, Microsoft Store i Google Play, aby umożliwić do nich dostęp w swoim katalogu aplikacji.

Zarządzanie zawartością

Wielu pracowników korzysta obecnie z usług bezpłatnego udostępniania plików w celu uzyskania dostępu do poufnych dokumentów, narażając tym samym bezpieczeństwo Twoich danych firmowych. Wzrastająca popularność wykorzystania mobilności przez klientów zwiększa zapotrzebowanie na proste i wszechstronne rozwiązanie do współpracy zawartości. Secure Content Locker umożliwia zarządzanie zawartością firmową, która jest przechowywana w AirWatch Cloud (w chmurze) lub repozytoriach zawartości firmowej (np. SharePoint) i sieciowych udziałach pliku. Secure Content Locker umożliwia zarządzanie zawartością tworzoną przez użytkownika przy użyciu folderów osobistych w aplikacji i portalu samoobsługowym. Nasza oparta na sieci Web konsola administracyjna umożliwia administratorom i menadżerom bezpieczne zarządzanie, prawa dostępu i dystrybucję zawartości. Dostęp w oparciu o rolę pozwala administratorom na skonfigurowanie właściwych uprawnień dostępu według grupy organizacyjnej i użytkownika.

Bezpieczna poczta e-mail

Zadbaj o bezpieczeństwo i zgodność swoich danych firmowych, jednocześnie dostarczając użytkownikom rozwiązanie przeznaczone do mobilnej poczty e-mail, zapewniające szybką synchronizację poczty e-mail i intuicyjne doświadczenie użytkownika. Aplikacja VMware® Boxer™ umożliwia bezpieczny dostęp mobilny do firmowej poczty e-mail, kalendarza i kontaktów na urządzeniach firmowych i używanych w opcji BYOD, jednocześnie respektując prywatność użytkownika. Boxer pozwala zwiększyć produktywność mobilną i zadowolenie pracowników, a firmie zapewnia bezpieczeństwo klasy korporacyjnej.

Ujednolicone zarządzanie laptopami

Pojawiające się nowe trendy użytkowania, takie jak „bring your own laptop” również poszerzyły rolę zarządzania laptopami w przedsiębiorstwach, co spowodowało zmianę w sposobie zarządzania tymi urządzeniami przez działy IT. Połączenie wielu systemów operacyjnych, rozwiązań zarządzania oraz innych urządzeń mobilnych w firmach spowodowało dodatkowe wyzwania dla działów IT wiążące się z zabezpieczaniem i monitorowaniem tych urządzeń. Rozwiązanie AirWatch® Laptop Management umożliwia zarządzanie laptopami z systemem Mac OS i Windows, a także smartfonami i tabletami z jednej konsoli administracyjnej. Konfiguracja platformy AirWatch® eliminuje potrzebę przetwarzania obrazów laptopów oraz zapewnia pracownikom wygodę użytkowania. Zarządzaj konfiguracjami w oparciu o dynamiczne grupy Smart, które uwzględniają informacje o urządzeniu i atrybuty użytkowników oraz aktualizują się automatycznie wraz z ich zmianami. AirWatch umożliwia firmom automatyczną instalację, aktualizację oraz usuwanie pakietów oprogramowania, jak również dostarcza narzędzia zarządzania do obsługi skryptów i plików. Utwórz zautomatyzowany przepływ pracy dla oprogramowania, aplikacji, plików, skryptów i poleceń do zainstalowania na laptopach oraz skonfiguruj instalację podczas rejestracji na żądanie lub według wcześniej określonego czasu.

Bezpieczne przeglądanie internetu

Model Zarządzania Przeglądaniem Mobilnym firmy AirWatch® umożliwia bezpieczne przeglądanie Internetu i dostarcza organizacjom możliwości konfiguracji ustawień niestandardowych, aby sprostać indywidualnym potrzebom firmowym i użytkowników końcowych. Za pomocą AirWatch możesz wyłączyć przeglądarki natywne i publiczne aplikacje przeglądarek, aby całe przeglądanie odbywało się w AirWatch Browser. Pozwala to na dostosowywanie przeglądania Internetu do specyficznych wymagań Twojej firmy; umieszczaj adresy IP na białej liście w celu uzyskiwania do nich dostępu; zdefiniuj zasady korzystania dla akceptacji plików cookie, funkcji kopiowania/wklejania, drukowania i przechwytywania historii przeglądania; wymagaj akceptacji warunków użytkowania (TOU). Możesz również wymagać otwierania pobranej zawartości w Secure Content LockerTM.

VMware AirWatch® zaufały takie firmy jak

VMware AirWatch® to 16,000+klientów na całym świecie |1,800 pracowników w 9 biurach |600+ oddziałów badań i rozwoju

Uznany za lidera na rynku |Doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań dla przedsiębiorstw

Zarządzanie urządzeniami z systemem Windows 10

Nowoczesne zarządzanie i wielopłaszczyznowe zabezpieczenia dla Windows 10

W związku z przejęciem w 2014 roku firmy AriWatch przez firmę VMware, rozwiązanie AirWatch do zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie (EMM) funkcjonuje obecnie jako na VMwaere Workspace ONE Unified Endpoint Management.

Dowiedz się więcej o VMware Workspace ONE (dawniej AirWatch)

na stronie:

Workspace ONE