+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

BitGlass

Bitglass to nowej generacji CASB (ang. Cloud Access Security Broker) zapewnia ochronę danych i bezagentową ochronę przed zagrożeniami dnia zero dla dowolnej aplikacji, dowolnego urządzenia i dowolnego miejsca.
Przeniesienie Twojej firmy do chmury zapewnia elastyczność i oszczędność kosztów, ale to nie znaczy, że powinieneś stracić kontrolę nad swoimi danymi. BitGlass jest firmą, która dostarcza rozwiązania do ochrony danych firmowych w chmurach różnych vendorów, które w nomenklaturze angielskiej określane jest jako CASB (czyt. kasbi) – Cloud Access Security Borker.

Bitglass i jego partnerzy czerpią innowacji technologicznych z trzech głównych obszarów

Architektura bezagentowa

Zapewnia wbudowaną ochronę w czasie rzeczywistym zarówno na zarządzanych, jak i niezarządzanych urządzeniach, wdrażany szybko i łatwo w skali całej organizacji. Bezagentowy oznacza szybkie, proste wdrożenie bez obaw o prywatność pracowników i bez konieczności radzenia sobie ze złożonością zarządzania urządzeniami osobistymi.

Kompleksowa ochrona danych

Biorąc pod uwagę dużą ilość urządzeń niezarządzanych w typowej organizacji, ochrona danych w chmurze zsynchronizowanych lub pobranych na urządzenie jest zwykle największym problemem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo chmurowe. Bitglass jest wyjątkowy wśród CASB, ponieważ chroni dane od końca do końca – od chmury do urządzenia, a wszystko to dzięki wyżej wspomnianej architekturze bezagentowej. Pozwala to zmniejszyć znaczne koszty i problemy z zarządzaniem dostawcami typowych rozwiązań MDM.

Zero-day CASB

Historia pokazała, że aplikacje mają tendencję do szybkiej ewolucji i zdobywania nowych możliwości, a większość organizacji dodaje nowe aplikacje w chmurze w szybkim tempie po zakończeniu wstępnego wdrożenia chmury. Zmiany te są problematyczne w przypadku tradycyjnych platform CASB, które polegają na stałych katalogach aplikacji i wymagają inżynierii wstecznej w celu ochrony danych i przeciwdziałaniu zagrożeniom.

Zero-Day Core

CASB nowej generacji firmy Bitglass z rdzeniem zero-day jednoznacznie rozwiązuje wyżej wymienione wyzwania. Dzięki zastosowaniu dynamicznych technologii opartych na sztucznej inteligencji Inwestycja w Bitglass odpowiada potrzebom organizacji dzisiaj i w przyszłości wraz z rozwojem obecności w chmurze. Zero-day Core to zestaw podstawowych technologii, które chronią każdą aplikację w dowolnym miejscu, w tym:
  • Zero-day Managed App Control – ochrona danych, ochrona przed zagrożeniami, tożsamość i widoczność dowolnej aplikacji SaaS, niestandardowej lub pakietowej. Nie wymaga katalogu, podpisów ani zmian w aplikacji.
  • Zero-day Agentless Proxy z AJAX-VM – Zapewnia solidny, bezagentowy zwrotny serwer proxy dla dowolnej aplikacji.
  • Zero-day Shadow IT Discovery – automatyczne wykrywanie i klasyfikacja setek tysięcy niesklasyfikowanych aplikacji w chmurze.
  • Zero-day Unmanaged App Control – zgłoszone do opatentowania automatyczne wykrywanie i kontrola ścieżek wycieku danych w dowolnej niezarządzanej aplikacji.
  • Zero-day Malware Protection – znana i nieznana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oparta na sztucznej inteligencji.
Jako lider technologii w przestrzeni CASB i najczęściej wdrażany CASB dla aplikacji objętych sankcjami, architektura CASB Bitglass nowej generacji jest najbardziej elastycznym, potężnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw każdej wielkości, we wszystkich branżach.

Jesteśmy oficjalny przedstawicielem i dostawcą rozwiązań firmy BitGlass w Polsce.

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy