+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Ridge Security RidgeBot

 

Rozwiązanie RidgeBot firmy Ridge Security to inteligentny robot do weryfikacji bezpieczeństwa zapewniający zautomatyzowane testy, penetrację i emulację ataków hakerskich.

Ridge security logo

Co to jest RidgeBot?

Ridge Security zmienia zasady gry dzięki RidgeBot, inteligentnemu robotowi do weryfikacji bezpieczeństwa. Wyposażony w najnowocześniejsze techniki etycznego hakowania i praktyczną analizą zagrożeń, RidgeBot pomaga przedsiębiorstwom w weryfikacji zewnętrznych zagrożeń i wewnętrznych kontroli bezpieczeństwa. RidgeBot posiada głęboką wiedzę na temat zagrożeń, luk w zabezpieczeniach, exploitów, taktyk i technik grup przestępczych. Działając jak doświadczony etyczny haker, RidgeBot skutecznie lokalizuje i dokumentuje exploity, wskazując błędy infrastruktury bezpieczeństwa.

RidgeBot dostarcza automatyzacje walidacji bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie z możliwością działania na dużą skalę, która jest przystępna cenowo. Pracując w zdefiniowanym zakresie, RidgeBot natychmiast replikuje się, aby zająć się wysoce złożonymi strukturami. Ridge Security umożliwia przedsiębiorstwom, zespołom do spraw aplikacji internetowych, DevOps, ISV, rządom, służbie zdrowia, edukacji – każdemu, kto jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa oprogramowania czy infrastruktury – w przystępny i wydajny sposób testować swoje systemy

Zobacz darmowy webinar:

Co dają nam testy penetracyjne serwerów i aplikacji webowych?

Na webinarze dowiesz się:

  • Jak wykorzystać machine learning w identyfikacji realnych ścieżek ataku na przedsiębiorstwo.
  • Jak powstrzymywać ataki przed ich wydarzeniem się.
  • Jak zidentyfikować w czasie rzeczywistym ryzyko operacyjne dla organizacji.
  • Jak dzięki prostym instrukcją zamykać punkty wejścia dla hakerów do organizacji.
  • Jak dzięki RidgeBotowi weryfikować gotowość systemów secuirty, zespołów bezpieczeństwa do efektywnego odpierania zagrożeń.

Kluczowe funkcje

Zautomatyzowane Testy Penetracyjne

W zależności od zadania RidgeBot automatyzuje cały proces etycznego hakowania. Kiedy łączy się ze środowiskiem organizacji, automatycznie wykrywa różnego rodzaju zasoby sieciowe, a następnie wykorzystuje bazę wiedzy o podatnościach na ataki, w celu zbadania powierzchni ataku systemu docelowego. Kiedy RidgeBot® zidentyfikuje lukę w zabezpieczeniach, wykorzystuje wbudowane techniki hakerskie i biblioteki exploitów, aby przeprowadzić prawdziwy etyczny atak na podatność. Jeżeli atak się powiedzie, luka jest potwierdzona, a cały łańcuch wydarzeń jest dokumentowany. RidgeBot® zapewnia dane analityczne do ustalania priorytetów i oceny ryzyka, generowanie kompleksowych raportów z poradami dotyczącymi naprawy oraz zapewnia narzędzia do weryfikacji poprawek.

Emulacja Ataku Hakerskiego (ACE)

Kontrole bezpieczeństwa IT to mechanizmy wykorzystywane do zapobiegania, wykrywania i łagodzenia cyberzagrożeń i ataków. RidgeBot® ACE emuluje zachowania przeciwnika poprzez naśladowanie prawdopodobnych ścieżek i technik ataku. W trakcie generuję on ocenę postury bezpieczeństwa w której obejmuje błędy i optymalizację kontroli bezpieczeństwa oraz słabości strukturalne. RidgeBot® ACE dostosował się do ram MITRE ATT&CK i mapuje swoje skrypty testowe oceny do taktyk i technik MITRE ATT&CK. Zwiększa to widoczność potencjalnych wektorów ataków i poprawia komunikację między systemami bezpieczeństwa.

Zarządzanie zasobami

RidgeBot® zapewnia scentralizowane repozytorium do zarządzania zasobami IT przedsiębiorstwa w celu walidacji bezpieczeństwa, w tym adresy IP zasobów, nazwy hostów, wersje systemu operacyjnego, otwarte porty, aktywne aplikacje z ich wersjami, a także nazwy domen witryn internetowych, rozdzielczość DNS i wersje serwerów internetowych.
.

Wyższa precyzja i więcej odkryć dzięki AI Brain

RidgeBot® ma potężny „mózg”, który zawiera sztuczną inteligencję i bazę wiedzy eksperckiej, która wskazuje sposób znajdowania lub wybór ścieżki ataku. Uruchamia iteracyjne ataki w oparciu o wiedzę zdobytą podczas danego ataku, osiągając bardziej kompleksowe pokrycie testami i głębszą inspekcję infrastruktury.

Ridge Security RidgeBot

Profilowanie zasobów

oparte na inteligentnych technikach indeksowania i algorytmach profilowania, odkrywa szeroką gamę typów zasobów, domen IP, hostów, systemów operacyjnych, stron internetowych, baz danych i sieci/urządzeń OT.

Znajdowanie Luk

wykorzystuje własne narzędzia do skanowania, naszą bogatą bazę wiedzy na temat luk w zabezpieczeniach i naruszeń bezpieczeństwa, a także modelowanie ryzyka.

Eksploatacja Podatności

wykorzystuje technologie wielosilnikowe do symulowania rzeczywistych ataków za pomocą zestawów narzędzi hakerskich. Zbiera większe ilości danych do kontynuacji ataku po naruszeniu.

Priorytetyzacja ryzyka

automatycznie tworzy widok analityczny, wizualizuje łańcuch zdarzeń i wyświetla skrypty hakera. Pokazuje wyniki ataku, w tym dane i eskalacje uprawnień z naruszonej infrastruktury.