+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Accellion. ZAPORA DLA DANYCH BIZNESOWYCH

Zapobiegaj naruszeniom polityk bezpieczeństwa w komunikacji z firmami zewnętrznymi


OCHRONA. PRYWATNOŚĆ. SPOKÓJ.

Zapora Accellion dla przedsiębiorstw zapobiega wyciekom danych i naruszeniom zgodności w komunikacji z firmami zewnętrznymi, umożliwia profesjonalistom z każdej dziedziny życia skutecznie wykonywać prace – bez narażania organizacji na ryzyko.

Dzięki Accellion CIO i CISO zyskują pełną widoczność, zgodność i kontrolę nad IP, PII, PHI i innymi wrażliwymi treściami we wszystkich kanałach komunikacji w tym poczcie elektronicznej, udostępnianiu plików, aplikacjach mobilnych, aplikacjach korporacyjnych, portalach internetowych, SFTP i MFT. Gdy użytkownicy klikną przycisk Accellion, wiedzą, że wykorzystują bezpieczny sposób udostępniania poufnych informacji światu zewnętrznemu.

Dzięki opcjom wdrażania lokalnego, chmury prywatnej, hybrydowej i FedRAMP platforma Accellion zapewnia bezpieczeństwo i zarządzanie, których potrzebują CISO do ochrony swoich organizacji, ograniczania ryzyka i przestrzegania rygorystycznych przepisów dotyczących zgodności, takich jak NIST 800-171, HIPAA, SOX, RODO, GLBA, FISMA i inne.

CAŁKOWITA WIDOCZNOŚĆ

Jeżeli czegoś nie widzisz, nie możesz tego chronić

Aby zapobiec wyciekom poufnych informacji, takich jak dane klientów i własność intelektualna, firmy muszą mieć pełny wgląd w to, jakie informacje są udostępniane, kto ma do nich dostęp i dokąd są wysyłane. Musisz wiedzieć, które podmioty przechowują Twoje cenne zasoby i jakie IP, PII i PHI zostały Ci powierzone. Zapora Accellion dla przedsiębiorstw zapewnia bezpieczne i zgodne z przepisami udostępnianie poufnych informacji.

Przyspiesz reagowanie na incydenty

Platforma Accellion pomaga zespołom ds. Bezpieczeństwa badać i szybko reagować na potencjalne incydenty, dzięki szczegółowym analizom każdej podejrzanej komunikacji, dostarczając drobiazgowych szczegółów potrzebnych do działania. Oddziel zachowania nietypowe, ale nieszkodliwe od incydentów bezpieczeństwa, uszereguj pod względem ważności zagrożenia i dokładnie określ zawartość, użytkowników, źródła i miejsca docelowe podejrzanych transakcji. Ponadto szczegółowe dzienniki audytu mogą być przesyłane do własnego systemu SIEM.

Zobacz wszystkie udostępnione wrażliwe treści udostępniane firmom zewnętrznym

Pulpit nawigacyjny CISO Accellion monitoruje każdy plik, który wchodzi lub opuszcza Twoją organizację, zapewniając pełen przekrój wszystkich danych osobowych, i innych poufnych informacji udostępnianych podmiotom zewnętrznym. Szczegółowe analizy i raporty ad-hoc dostarczają informacji o tym, kto, co, gdzie, kiedy i jak wykonał transfer danych. Dzięki CISO Dashboard, CISO szybko oddzielają normalną działalność biznesową od podejrzanych anomalii, aby poprawić zarządzanie danymi i zapobiec ich naruszeniu.

Wykryj anomalie udostępniania

CISO i zespoły ds. Bezpieczeństwa polegają na panelu kontrolnym Accellion CISO w celu wykrycia nieprawidłowego przepływu treści, które wskazuje na potencjalne zagrożenia podmiotów zewnętrznych i wewnętrznych. Gotowe analityki bezpieczeństwa zapewniane w czasie rzeczywistym wraz z danymi historycznymi dają obraz tego, w jaki sposób Twoja firma udostępnia wrażliwe treści, podczas gdy uczenie maszynowe AI i alerty pomagają identyfikować zagrożenia, zanim przerodzą się w naruszenia.

Wykazać zgodność z przepisami

Niezależnie od tego, czy działasz w ściśle regulowanych branżach, takich jak opieka zdrowotna czy usługi finansowe, czy prowadzisz interesy z agencjami rządowymi, platforma Accellion umożliwia Twojej organizacji przestrzeganie rygorystycznych przepisów i standardów branżowych. CISO wykorzystuje najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia i ochronę prywatności, aby egzekwować wewnętrzne zasady i wykazywać zgodność z HIPAA, RODO, SOC2, FedRAMP, FIPS i innymi. Raporty zgodności są gotowe do audytu jednym kliknięciem. Stanowią dowód, że masz pełną widoczność i kontrolę nad poufnymi informacjami, którymi się posługujesz i które udostępniasz.

ZERO TRUST SECURITY

Zapobiegaj wyciekom danych i cyberatakom

System jest zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie – architektura, ochrona danych, uwierzytelnianie i autoryzacja – zapora Accellion dla przedsiębiorstw oferuje chroniony kanał przesyłania danych, który chroni poufne informacje podczas transportu i przechowywania. 

Zapewnij ochronę danych 24/7/365

CISO musi zapewnić poufność danych klientów, własności intelektualnej i innych poufnych informacji gromadzonych przez ich organizacje. Chroń prywatność danych dzięki szczegółowym kontrolom zasad, opartym na uprawnieniach użytkowników na wszystkich klientach (wtyczkach, urządzeniach mobilnych, komputerach stacjonarnych, SFTP i interfejsach API), aby kontrolować, gdzie przechowywane są wrażliwe informacje, kto ma do nich dostęp i co może zrobić z tymi danymi. Dzięki platformie Accellion, CISO zapewniają tylko autoryzowanym użytkownikom – wewnętrznym i zewnętrznym – dostęp i udostępnianie poufnych informacji.

Zastosuj jednolite bezpieczeństwo i zarządzanie

Zapora Accellion chroni całą zawartość wchodzącą i wychodzącą z organizacji we wszystkich kanałach komunikacji, w tym treści udostępnianych z popularnych usług chmurowych, takich jak OneDrive, SharePoint, Box, Dropbox i Dysk Google. Accellion otacza te usługi jednolitą warstwą bezpieczeństwa i zarządzania, takimi jak scentralizowane skanowanie ATP i DLP. Ponadto szczegółowe dzienniki kontroli zapewniają pełną identyfikowalność, dzięki czemu wiesz, znasz IP osoby która próbuje uzyskać dostęp do danych, niezależnie od tego, w jaki sposób zostało ono udostępnione, i możesz chronić IP, PII i PHI, które zostały ci udostępnione.

Zintegrowany z Twoja infrastrukturą bezpieczeństwa

Zapora Accellion dla przedsiębiorstw integruje się z istniejącą infrastrukturą bezpieczeństwa organizacji. Obsługa logowania jednokrotnego dla SAML 2.0 i Kerberos, a także integracja z LDAP i Active Directory pozwalają CISO zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkownika w Internecie, na urządzeniach mobilnych, SFTP, Windows, Mac i interfejsach API. Integracja z najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami DLP i ATP pomaga zapobiegać wyciekom danych i atakom zero-day.

Szyfrowanie danych podczas transportu i spoczynku

Dzięki platformie Accellion organizacje mają kompleksowe szyfrowanie danych, w tym SSL / TLS 1.2 w transporcie, AES-256 w spoczynku i wyłączną własność klucza szyfrującego. Dzięki tym funkcjom poufne informacje pozostają bezpieczne na wszystkich poziomach, od fizycznego przechowywania danych po komunikację sieciową. Platforma Accellion ma certyfikat FIPS 140-2 i obsługuje autoryzowany hosting FedRAMP, więc CISO wie, że ich dane są zawsze chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Bezpieczne wdrożenie, łatwa konserwacja

Platforma Accellion oferuje elastyczne opcje wdrażania, aby znaleźć właściwą równowagę między prywatnością, zgodnością, skalowalnością oraz kosztami. Osiągnij pełną prywatność dzięki wdrożeniu w lokalnej infrastrukturze. Obniż koszty przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa dzięki wdrożeniu chmury hybrydowej, w której posiadasz własne klucze szyfrowania. Platforma Accellion działa jako utwardzone urządzenie wirtualne, które jest samodzielne i wstępnie skonfigurowane. Accellion przeprowadza również okresowe testy penetracyjne, przeprowadza regularne audyty bezpieczeństwa i wydaje aktualizacje zabezpieczeń w celu zapewnienia najwyższego poziomu ciągłej ochrony. Niezależnie od wybranej opcji wdrażania platforma Accellion zapewnia, że aktualizacje są szybkie, bezinwazyjne i bezpieczne.

PROSTOTA KOMUNIKACJI

Usprawnij infrastrukturę poprzez konsolidację bezpieczeństwa

Zapora Accellion dla przedsiębiorstw upraszcza infrastrukturę IT, administrację i użytkowanie, konsolidując zabezpieczenia we wszystkich kanałach komunikacji z innymi firmami, w tym: poczta e-mail, udostępnianie plików, aplikacje dla przedsiębiorstw, formularze internetowe, SFTP, MFT i mobilne urządzenia. Zastąp pojedyncze aplikacje do bezpiecznego dzielenia się informacjami jedną platformą, aby zaoszczędzić pieniądze i ułatwić pracę użytkownikom. Kiedy pracownicy klikają przycisk Accellion, wiedzą, że wykorzystują bezpieczny sposób udostępniania informacji światu zewnętrznemu. 

 

Bezpiecznie udostępniaj z aplikacji korporacyjnych

Daj pracownikom możliwość bezpiecznego udostępniania poufnych dokumentów z aplikacji z których korzystają każdego dnia. Platforma Accellion zapewnia proste wtyczki do aplikacji Microsoft Office, w tym Word, Excel, PowerPoint i Outlook, Dysk Google i wiele innych, w tym Salesforce, iManage i SharePoint. Podczas pracy z tymi aplikacjami, Accellion egzekwuje bezpieczeństwo IT i politykę prywatności, wykonuje skanowanie DLP i ATP na pobranych oraz przesłanych plikach oraz zapewnia szczegółowy audyt.

Zablokuj prywatną komunikację e-mail

CISO są szczególnie zainteresowani ułatwieniem pracownikom bezpiecznej i wydajnej pracy. Platforma Accellion ułatwia użytkownikom wysyłanie bezpiecznych wiadomości e-mail z dowolnego miejsca lub urządzenia z załącznikami o dowolnym rozmiarze i formacie oraz szyfrowaniem klasy korporacyjnej w transporcie i spoczynku. Wystarczy przekierować pocztę e-mail przez bezpieczną bramę pocztową lub skorzystać z łatwych w użyciu bezpiecznych aplikacji mobilnych, aplikacji webowych i wtyczek. Elastyczna kontrola, szczegółowe dzienniki zdarzeń i pulpit CISO pomagają zarządzać zgodnością zarówno na poziomie użytkownika końcowego, jak i administratora.

Bezpieczne udostępnianie plików

Accellion umożliwia bezpieczne udostępnianie folderów sieciowych oraz łatwą współpracę online. Daj użytkownikom takie same wrażenia, jakie mają w przypadku korzystania z aplikacji do udostępniania plików dla konsumentów, jednocześnie blokując dostęp, egzekwując szczegółowe uprawnienia i osiągając zgodność oraz całkowitą transparentność.

Zapewnij pracownikom mobilnym bezpieczeństwo i wydajność

Pracownicy mobilni nie powinni narażać bezpieczeństwa w imię wydajności. Dzięki aplikacjom mobilnym Accellion na iOS i Androida pracownicy zachowują produktywność i bezpieczeństwo podczas podróży. Platforma Accellion zapewnia bezpieczny i prosty dostęp do treści, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko znaleźć to czego potrzebują, łatwo je przeglądać i edytować oraz bezpiecznie udostępniać. W przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia mobilnego lub opuszczenia organizacji przez pracownika wszystkie wrażliwe dane przechowywane w zabezpieczonym kontenerze Accellion można zdalnie wyczyścić

Łatwy i bezpieczny dostęp do treści

Zapewnij pracownikom jednolity dostęp do źródeł treści takich jak udziały plików i SharePoint, jednocześnie konsekwentnie egzekwując bezpieczeństwo i zgodność. Twórz treści bez względu na to gdzie są przechowywane. Tak, aby były zawsze łatwo dostępne – z dowolnego miejsca, za pomocą dowolnego urządzenia – bez VPN i bez ryzykownych migracji danych. W ten sposób użytkownicy współpracują z podmiotami zewnętrznymi za pośrednictwem poczty elektronicznej, folderów współdzielonych. Zewnętrzne transfery do i z usług przechowywujących dane w chmurze, takich jak OneDrive, Box, SharePoint Online i Dysk Google wykonywane są za przez utwardzony i zgodny kanał komunikacji.

Automatyzuj przepływy pracy

Oszczędzaj czas, zmniejsz liczbę błędów i zwiększ zgodność z solidnym zestawem narzędzi do automatyzacji procesów biznesowych. Wybierz jedną z czterech elastycznych metod automatycznego wysyłania, odbierania i dystrybucji treści korporacyjnych: SFTP do skalowania, konsolidacji serwerów i obniżania kosztów administracyjnych; wizualna koordynacja bez potrzeby znajomości programowania, bezpieczna brama pocztowa do zabezpieczania załączników e-mail; oraz elastyczne interfejsy API REST do zabezpieczania aplikacji obsługujących zawartość i integracji . Niezależnie od tego, jakie podejście wybierzesz, automatyzacja przepływu pracy z obsługą Accellion pomaga CISO zapewnić zgodność i bezpieczeństwo, eliminując przy tym ręczne procesy w Twojej organizacji.

Uaktualnij zarządzanie transferem plików (MFT)

Automatyzuj przepływy treści i operacje biznesowe z firmami zewnętrzny w których bezpieczeństwo i zgodność jest najważniejsze. Polegaj na tym, aby zapewnić płynne działanie procesów biznesowych i chronić organizację przed naruszeniami i karami za niezgodność. Wizualnie zarządzaj transferami plików, automatyzuj pocztę e-mail i zadania administracyjne oraz uprość konfigurację udostępniania plików – a wszystko to bez potrzeby znajomości programowania. Unowocześnij zarządzany transfer plików na platformie Accellion, aby przyspieszyć swój biznes i zabezpieczyć swoją organizację.


NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJONALNOŚCI


CAŁKOWITA WIDOCZNOŚĆ

Analityka bezpieczeństwa

 • Pulpit CISO
 • Widoczność wszystkich treści wchodzących i wychodzących z organizacji
 • Alerty obsługiwane przez uczenie maszynowe
 • Niestandardowe i zaplanowane raporty
 • Integracja z Splunk oraz SIEM
 • Filtrowanie według nadawcy, odbiorcy, lokalizacji, typu pliku itp.

Zgodność

 • Szczegółowe raporty zgodności uzyskiwane jednym kliknięciem
 • Kompletne ścieżki audytu, dzienniki systemowe i archiwa eDiscovery
 • Zgodny z HIPAA, GDPR, FIPS, SOC 2, NIST 800-171, ITAR, FedRAMP, oraz innymi standardami.

POLITYKA „ZERO TRUST”

Kontrola zarządzania

 • Szczegółowe zasady kontroli i uprawnienia dotyczące prywatności danych
 • Zasady uwierzytelniania oparte na roli i lokalizacji
 • Dynamiczna automatyzacja polityki na podstawie klasyfikacji danych i innych czynników
 • Domyślne minimalne uprawnienia
 • Dynamiczna kwarantanna
 • Brak dostępu dostawcy do treści lub metadanych
 • Niezależność danych

Security Framework

 • Utwardzanie wirtualnych urządzeń
 • Szyfrowanie w transporcie (TLS 1.2) i w spoczynku (AES-256)
 • Własny klucz szyfrujący
 • Wbudowane AV i natywne 2FA
 • Jednorazowe uwierzytelnianie za pomocą hasła SMS
 • Integracja z SSO, LDAP/ AD, DLP, ATP, SIEM, MDM, MFA/2FA, SMS, oraz HSM

Bezpieczne wdrożenie

 • On-premise, prywatne chmurowe, hybrydowe lub opcja wdrażania FedRAMP
 • Klaster w skali globalnej i HA

PROSTOTA KOMUNIKACJI

Możliwości komunikacyjne

 • Bezpieczna poczta
 • Bezpieczne udostępnianie folderów sieciowych
 • Dedykowane aplikacje mobilne na iOS i Androida
 • Bezpieczne formularze internetowe
 • Samoobsługowy SFTP
 • Zarządzany transfer plików (MFT)
 • Nieograniczone rozmiary plików

Automatyzacja niestandardowa

 • Wizualna organizacja pracy bez potrzeby znajomości programowania
 • Kompleksowy interfejs API REST
 • Bezpieczna brama pocztowa

Bezpieczny dostęp do treści

 • Ujednolicony dostęp do udziałów plików, SFTP i ECM
 • Ujednolicony dostęp do przestrzeni dyskowej w Box, Dropbox, OneDrive i Google Drive
 • Brak migracji treści; VPN nie jest wymagany

Bezpieczne wtyczki do udostępniania z aplikacji korporacyjnych

 • Microsoft Office i MS Office 365
 • Google Docs i Google Drive
 • Salesforce, iManage, i SharePoint

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy