+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Jamf MDM – zarządzanie urządzeniami Apple

Zautomatyzuj zarządzanie urządzeniami Apple za pomocą Jamf.
Oprogramowanie pozwala łatwo zarządzać komputerami Mac dla systemów macOS, iOS i Apple TV.

Po co firmie Apple oprogramowanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi?

Nie bez powodu pracownicy preferują urządzenia Apple. Oferują one niezliczone konfiguracje pod kątem ułatwień dostępu, preferencji i dostosowań – a także niezrównane aplikacje kreatywne.

Z tego powodu firmy potrzebują oprogramowania do zarządzania urządzeniami Apple. Jednak aby firmy i szkoły mogły zapewnić, zabezpieczyć i aktualizować te szerokie możliwości dla tysięcy osób, potrzebują pomocy rozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi Mac MDM (Mobile Device Management). Wysokiej klasy oprogramowanie do zarządzania komputerami Mac umożliwia zapewnienie użytkownikom spersonalizowanych urządzeń, które pomagają im w wykonywaniu jak najlepiej swojej pracy, jednocześnie oszczędzając czas. MDM automatyzuje powtarzalne zadania zarządzania i zwiększa bezpieczeństwo, eliminując błędy ludzkie.

Dzięki temu, że Jamf koncentruje się na produktach Apple, możemy zapewnić wsparcie dla każdego nowego systemu operacyjnego Apple już tego samego dnia. Można więc natychmiast i bez obaw przeprowadzać aktualizacje.

Bezdotykowe wdrażanie

Po zarejestrowaniu urządzeń mobilnych w oprogramowaniu Apple Business Manager lub Apple School Manager zostaną one dostarczone pracownikom bezpośrednio przez Apple. Dzięki takiemu rozwiązaniu do zarządzania urządzeniami Mac dział IT nigdy nie dotyka żadnego urządzenia.
Gdy tylko nowy użytkownik zaloguje się po raz pierwszy, Jamf automatycznie konfiguruje urządzenia Apple i udostępnia im aplikacje o krytycznym znaczeniu dla firmy w oparciu o poświadczenia tożsamości pracownika w chmurze.
To płynne i bezpieczne wdrożenie. Wszystko, co użytkownik musi zrobić, to
Otworzyć okno
Zalogować się
(Nie ma kroku 3.)

BYOD

Urządzenia BYOD korzystają z funkcji rejestracji użytkowników Apple. User Enrollment oddziela dane osobiste i firmowe na urządzeniach mobilnych w osobnych kontenerach, chroniąc prywatność pracowników.
Organizacje mogą konfigurować dostęp do usług korporacyjnych, dystrybuować i zarządzać wszystkimi służbowymi aplikacjami iOS lub iPadOS, wdrażać zasady zapobiegania utracie danych i nie tylko.
Zawsze stawiamy przede wszystkim na Apple, ale jeśli masz urządzenia BYOD z systemem Android, możemy również pomóc w ich zabezpieczeniu.

Aktualizacje systemu operacyjnego Apple

Zarządzaj i zabezpieczaj swoją flotę i użytkowników za pomocą najbardziej aktualnych wersji Apple. Jamf ściśle współpracuje z Apple, zapewniając obsługę każdej aktualizacji systemu operacyjnego (OS) w momencie jej wydania. I to nie tylko po to, by Cię zachwycić. Aktualizacja w dniu wydania nowego systemu operacyjnego Apple ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa organizacji, minimalizacji przestojów spowodowanych przerwaniem przepływu pracy i produktywności użytkowników końcowych.

Co to oznacza w przypadku Jamf:

  • Kompatybilność z przepływami pracy zarządzania kluczami
  • Usprawnione uaktualnienia i aktualizacje systemu operacyjnego Apple
  • Ograniczenie luk w zabezpieczeniach wynikających z nieaktualnego oprogramowania
  • Zautomatyzowane gromadzenie zapasów i raportowanie w celu łatwego zrozumienia floty
  • Przyspieszenie wdrażania najbardziej krytycznych przepływów pracy Apple

Gdy zespoły IT z pomyślnie wdrożą nowy system operacyjny, mogą w pełni wykorzystać potencjał urządzeń Apple przeznaczonych dla użytkowników. Bądź na bieżąco z aktualizacjami systemu operacyjnego dla całej floty urządzeń Apple.