+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Carbon Black


Dzisiejsze firmy stoją przed wyjątkowym wyzwaniem w zakresie bezpieczeństwa. Rzeczywistość jest taka, że ​​70% dzisiejszych ataków to ataki bez plików, których tradycyjny Antywirus nie może wykryć, a co dopiero zatrzymać. Przedsiębiorstwa potrzebują niezawodnego rozwiązania, które będzie chronić przed pełnym spektrum dzisiejszych ataków i które jest w stanie sprostać wymaganiom skalowalności i wymaganiom administracyjnym.

VMware Carbon Black Cloud to platforma ochrony punktów końcowych stworzona w chmurze (EPP), która zapewnia potrzebne rozwiązania w celu zabezpieczenia urządzeń końcowych, używając jednego lekkiego agenta i łatwej w obsłudze konsoli do zarządzania. Rozwiązania CB są dostępne do implementacji z chmury jak i on-premise – w środowisku firmowym.


VMware Carbon Black to światowy lider w dziedzinie ochrony punktów końcowych, którego celem jest ochrona świata przed cyberatakami.

Firma posiada siedzibę w Waltham, Massachusetts. Carbon Black zaufało ponad 5600 organizacji na całym świecie w tym około jedną trzecią listy Fortune 100. W październiku 2019 r. firma została przejęta przez VMware.

Carbon Black od lat jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa punktów końcowych. Dzięki VMware Carbon Black Cloud ™ zapewnia platformę ochrony punktów końcowych (EPP) w celu konsolidacji bezpieczeństwa i dostarczania informacji potrzebnych do zabezpieczenia punktów końcowych przy użyciu jednego lekkiego agenta.

Podejście technologiczne różni się od innych dostawców zabezpieczeń. VMware Carbon Black Cloud koncentruje się na zrozumieniu wzorców zachowań atakujących, umożliwiając nam wykrywanie i zatrzymywanie nigdy wcześniej nie widzianych ataków. Wykorzystując moc chmury, analizuje ponad 500B zdarzeń dziennie w milionach globalnych punktów końcowych, pomagając w wykryciu i zapobieżeniu nadchodzącym cyberatakom.

Cloud Services

CB Defense

Next-Generation Antivirus + EDR. Zapobieganie znanym i nieznanym atakom.

CB ThreatHunter

Threat Hunting and Incident Respons. Detect & Respond to Advanced Attacks with Unfiltered Visibility.

CB Defense for VMware

Virtual Datacenter Security. Superior Protection Without Compromise.


On Premises

CB Response

Threat Hunting + IR for SOC Teams.
Detect & Respond to Advanced Attacks with Unfiltered Visibility.

CB Protection

Application Control and Infrastructure Protection. Received NSS Labs’ Only Perfect Prevention Score in 2017 Report.

Chmura Carbon Black konsoliduje rozwiązania bezpieczeństwa i zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby zabezpieczyć punkty końcowe za pomocą jednego lekkiego agenta.

Zatrzymaj więcej ataków
Odzyskaj kontrolę nad punktami końcowymi
Znajdź luki w zabezpieczeniach
Skonsoliduj rozwiązania wielu dostawców w jednym agencie

Carbon Black Response

Wiodące na rynku technologie Incident Response & Threat Hunting

Ponieważ cyberprzestępcy ciągle wprowadzają innowacje w sposobach ataków, niemożliwe jest, aby uchronić się przed wszystkimi zagrożeniami. Około 93% naruszeń potrzebuje minuty lub mniej czasu, aby zainfekować system, dlatego szybkość wykrycia i reakcji jest najważniejsza. Większość centrów SOC nie posiada kompleksowej widoczności niezbędnej to szybkiego podejmowania decyzji. Wszystko co zapewnia filtrowaną widoczność jest niewystarczające. Powoduje to powstawanie martwych punktów, które uniemożliwiają identyfikacje przyczyn źródłowych i ochronę przed przyszłymi atakami. Inne rozwiązania EDR oferują szybkie wyszukiwanie, ale mają luki w widoczności, co oznacza, że przeszukujesz niekompletne dane. Tylko funkcjonalność CB Response zapewnia niefiltrowaną widoczność, szybką analizę i zestaw narzędzi do zdalnej naprawy, który umożliwia szybką i kompleksową reakcję na incydenty.

CB Response jest specjalnie zbudowane z myślą o zespołach SOC i IR. Rozwiązanie oferuje usprawniony interfejs, który został zbudowany dla zapewnienia dużej sprawności, nielimitowanego przetrzymywania danych historycznych i nieograniczonego skalowania, aby dopasować się do największych przedsiębiorstw. Jest to wiodące rozwiązanie dla zespołów IR i SOC, posiadające następujące możliwości:

Niefiltrowana widoczność z ciągłym i zcentralizowanym zapisem
 • Przechwytuj wszystkie złośliwe aktywności poprzez ciągły zapis,
 • Scentralizowany zapis oznacza, że potrzebne dane są zawsze na wyciągnięcie ręki,
 • Zwizualizowany widok łańcucha ataku pozwala na odnalezienie przyczyny ataku i obserwacji procesów pobocznych,
 • Nieograniczony czas przechowywania danych historycznych o ataku, niezależnie od tego jak długo zagrożenie znajdowało się w naszym środowisku (dwell time).
Odpowiedź w czasie rzeczywistym
 • Radykalnie skrócony czas odpowiedzi na zdarzenie z 78 godzin nawet do 15 minut,
 • Zatrzymuje aktywne ataki poprzez izolowanie systemów, zatrzymywanie procesów i blokowanie hashy w całym przedsiębiorstwie,
 • Funkcjonalność „Live Response” umożliwia pełną i zdalną naprawę zainfekowanych systemów. Umożliwia podejmowanie akcji takich jak zbieranie zaawansowanych danych z urządzenia czy uruchamianie skryptów, z dowolnej lokalizacji,
 • Wiedza na temat źródła ataku pozwala zlikwidować luki i zapobiec przyszłym potencjalnym atakom.
Sprawdzony na dużą skalę
 • Wymaga minimalnych zasobów i inwestycji w infrastrukturę – zdecydowana większość przedsiębiorstw może wdrożyć rozwiązanie w ramach jednego klastra serwerów,
 • Integracje i otwarte API zapewniają bezproblemowe dopasowanie nawet w najbardziej skomplikowanych środowiskach,
 • Umożliwia priorytetowe zarządzanie poprawkami dzięki ścisłej integracji z IBM BigFix.

Carbon Black Protection

Najtrudniejsze do przełamania zabezpieczenie dla krytycznych obszarów w przedsiębiorstwie

Cb Protection jest najbardziej sprawdzonym, szeroko wdrożonym i najłatwiejszym w zarządzaniu rozwiązaniem kontroli aplikacji obecnie dostępnym. Umożliwia ono organizacjom ustanowienie automatycznej kontroli oprogramowania oraz polityk ochrony, które całkowicie blokują aktywa korporacyjne, własność intelektualną i transmisję danych. Stosując podejście “Default Deny”, Cb Protection redukuje obszar ataku i skraca czas przestoju poprzez automatyzację zatwierdzania zaufanego oprogramowania i eliminację obciążeń związanego z zarządzaniem białą listą.

Zapewnienie ciągłej zgodności
Cb Protection pomaga osiągnąć zgodność z normami wymaganymi przez wszystkie główne organy regulacyjne. U podstaw zgodności leży możliwość ciągłego monitorowania aktywów, śledzenia i egzekwowania polityki kontroli zmian, mierzenia dowolnych odchyleń od pożądanego poziomu bazowego oraz możliwość płynnego audytu i raportowania wdrożonych polityk.
Wysoka wydajność i automatyzacja
Kluczem do skutecznej ochrony systemów jest możliwość łatwego i skalowalnego wykonywania tych czynności. Cb Protection wykorzystuje mechanizmy oparte na chmurze do automatycznych zatwierdzeń (oprogramowanie wdrażane przez IT jest automatycznie zatwierdzane). Automatyzacja rozwiązania Carbon Black pozwala lepszą wydajność systemu. Średnio, Cb Protection wymaga mniej niż jednego administratora na 10 000 systemów.

Sprawdzone na rynku rozwiązanie dla przedsiębiorstw

Carbon Black jest sklasyfikowany przez Forrestera na pierwszym miejscu pod względem ochrony punktów końcowych. Ponad 2200 organizacji, w tym 30 z listy Fortune 100, polega na Carbon Black. Z ponad 7 milionami sprzedanych licencji i ponad 75 dedykowanymi dostawcami usług MSSP wykorzystującymi CB jako część swoich usług bezpieczeństwa, wiodące na rynku rozwiązanie Carbon Black jest najlepszym wyborem, aby wyeliminować ryzyko, zmaksymalizować czas sprawności oraz spełnić wymogi regulacyjne.

Dowiedz się więcej na stronie www: Carbon Black

 


Jesteśmy oficjalny przedstawicielem i dostawcą rozwiązań firmy VMware Carbon Black w Polsce

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy