+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Harmony Mobile

Dawniej Check Point SandBlast Mobile

Ochrona przed zagrożeniami piątej generacji na urządzenia mobilne


Check Point Software Technologies LTD to firma specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań zabezpieczających infrastrukturę firmową przed najnowocześniejszymi cyberatakami. Dzięki innowacyjnemu podejściu do sektora bezpieczeństwa jakim jest Mobile Threat Defense, stworzony został Check Point SandBlast Mobile —który wykrywa i blokuje ataki na urządzenia z systemem iOS i Android zanim jeszcze się zaczną.

SandBlast Mobile zapewnia najwyższy poziom ochrony przed zagrożeniami mobilnymi

Ochrona przed phisingiem

Na poziomie wiadomości SMS, maila, aplikacji i mediów społecznościowych.

Bezpieczne przeglądanie Internetu

SandBlast Mobile blokuje podejrzane strony we wszystkich przeglądarkach sieci Web.

Ataki sieciowe

Wykrywa i automatycznie blokuje podejrzane sieci komputerowe – rozpoznając specyficzne warunki oraz zachowania działających w nich komponentów. Dodatkowo SandBlast Mobile sprawdza i kontroluje cały ruch sieciowy na urządzeniu — funkcjonalność ta zasilana jest dzięki ThreatCloud™, która jest największą na świecie siecią i bazą wiedzy napędzaną przez chmurę. Oprócz tego aplikacja SandBlast Mobile Protect na urządzenia mobilne chroni również przed zagrożeniami związanymi z siecią komórkową — między innymi takimi jak przechwytywanie połączeń, czy SMS-ów wykorzystywanych do uwierzytelnienia dwuetapowego.

Zaawansowana analiza

Analiza aplikacji i konfiguracji urządzenia dzięki Behavioral Risk Engine (BRE). Identyfikacja sygnatur w stylu tradycyjnych antywirusów to pierwsza linia obrony, ale w obliczu dzisiejszych zagrożeń niestety nie jest wystarczająca. Dlatego SandBlast Mobile opracował oparty na chmurze i wirtualnym środowisku silnik BRE, który umożliwia głęboką analizę zachowawczą pobranych przez użytkownika aplikacji.

Ocena podatności urządzeń

Rozwiązanie Mobile Threat Defense firmy Check Point ocenia podatność urządzeń mobilnych na zagrożenia w czasie rzeczywistym. Zaawansowana metoda wykrywania jailbreak/root, ataków, zmian w konfiguracji, czy słabości systemu operacyjnego — wszystkie te funkcjonalności zapewniają przejrzysty obraz niebezpieczeństw z którymi mają do czynienia urządzenia z systemem operacyjnym iOS oraz Android. Dzięki temu redukcja powierzchni ataku jest prostsza niż kiedykolwiek.

Check Point SandBlast Mobile z VMware Workspace ONE – AirWatch

Integracja rozwiązania Mobile Threat Defense firmy Check Point i Mobile Device Management firmy VMware to:

1. Zapewnienie bezpieczeństwa urządzeń mobilnych pracowników na najwyższym poziomie.

Check Point z najwyższym wskaźnikiem wykrycia zagrożeń w branży na Android i iOS w połączeniu z platformą AirWatch umożliwia automatyczne odpieranie zagrożeń opierając się na ryzyku urządzenia i dopasowanych do przedsiębiorstwa wymaganiach bezpieczeństwa.

2. Zautomatyzowane wykrywanie i blokowanie ataków na smartfonach i tabletach.

Gdy SandBlast Mobile wykryje zagrożenie na urządzeniu, AirWatch automatycznie zablokuje dostęp do zasobów firmowych, a po zażegnaniu zagrożenia go przywróci.

3. Niższe koszty operacyjne i łatwiejsze zarządzanie mobilnością i bezpieczeństwem.

AirWatch wraz z Sandblast Mobile umożliwiają instalacje i konfiguracje aplikacji SandBlast Mobile Protect za pomocą jednego kliknięcia użytkownika. Urządzenie zarejestrowane w AirWatch automatycznie staje się chronione, a wyrejestrowane automatycznie jest usuwane z SandBlast Mobile.

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy