+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę
Microsoft 365

Microsoft 365


Platforma Microsoft 365 narzędzia zwiększające produktywność wymagane przez nowoczesne przedsiębiorstwa

W każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie produktywność pracowników obraca się wokół podstawowego pakietu biurowego obejmującego min. pocztę e-mail, kalendarz, edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny. Jednak wraz ze wzrostem mobilności pracowników podstawowy zestaw narzędzi zwiększających produktywność musiał zostać dostosowany i zmieniony, aby sprostać nowym wymaganiom. Właśnie dlatego Microsoft zaktualizował Office 365, aby był nowoczesną mobilną platformą współpracy.

Od 21 kwietnia 2020 r. Firma Microsoft oficjalnie zmieniła nazwę swojego pakietu biurowego z Office 365 na Microsoft 365.

Streszczenie menedżerskie:
 • Co to jest Microsoft 365?
  Platforma Microsoft 365 zapewnia użytkownikom aplikacje biurowe niezbędne do wykonania pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Obejmuje aplikacje takie jak Word, Excel, Outlook, PowerPoint, OneNote i OneDrive, żeby wymienić tylko kilka.
 • Dla kogo Microsoft 365?
  W nowoczesnym przedsiębiorstwie zorientowanym na urządzenia mobilne platforma Microsoft 365 zapewnia narzędzia używane do wykonywania pracy. To sprawia, że platforma Microsoft 365 jest ważna dla prawie każdej osoby pracującej w szybko zmieniającym się środowisku jak są dzisiejsze przedsiębiorstwa.
 • Jak zakupić platformę Microsoft 365?
  Przedsiębiorstwa mogą kupić subskrypcję platformy Microsoft 365 za pośrednictwem witryny internetowej firmy Microsoft lub za pośrednictwem certyfikowanego partnera firmy Microsoft np. Greeneris Sp. z o.o.

Co to jest Microsoft 365?

Microsoft 365 to usługa subskrypcyjna, która zapewnia użytkownikom podstawowe aplikacje biurowe niezbędne do wykonania pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Aplikacje zwiększające produktywność obejmują między innymi edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, klienta poczty e-mail, kalendarz i aplikację do prezentacji. W rzeczywistości, ze względu na strukturę opartą na chmurze platformy Microsoft 365, zestaw aplikacji biurowych jest stale aktualizowany i ulepszany.
Dla przykładu subskrypcja Business Premium na platformę Microsoft 365 obejmuje następujące aplikacje:
 • Word: to aplikacja, która wyznacza standardy dla edytorów tekstu i jest dostępna z platformą Microsoft 365 zarówno dla firm, jak i Premium. Jeśli użytkownicy w przedsiębiorstwie muszą tworzyć dokumenty, to jest to narzędzie, z którego będą z pewnością korzystać.
 • Excel: Arkusz kalkulacyjny był koniem roboczym dla podstawowych analiz danych od czasu jego wynalezienia. Program Excel jest obecnie nośnikiem standardów i jest dostarczany z platformą Microsoft 365 dla firm i Premium.
 • Outlook: rozwiązanie Microsoft 365 do zarządzania pocztą e-mail i kalendarzem spotkań nosi nazwę Outlook. Aplikacja istnieje od wielu lat, a jej ruchliwy interfejs jest zwykle kochany lub nienawidzony przez użytkowników. Jest dostępny zarówno w subskrypcjach Business, jak i Premium.
 • PowerPoint: Przekazywanie informacji grupie osób na spotkaniu często obejmuje prezentację. Microsoft 365 PowerPoint umożliwia użytkownikom tworzenie, wyświetlanie i rozpowszechnianie informacji w formatach od podstawowego slajdu po animację i wideo.
 • Publisher: Czasami przekazanie informacji szerszej publiczności wymaga czegoś bardziej trwałego i bardziej formalnego niż prezentacja na spotkaniu. Aplikacja Publisher na platformie Microsoft 365 zapewnia użytkownikom narzędzia potrzebne do publikowania profesjonalnie wyglądających biuletynów, broszur itp.
 • OneNote: wraz ze wzrostem mobilności siły roboczej potrzeba przechwytywania informacji w ruchu staje się coraz ważniejsza. Aplikacje takie jak OneNote pozwalają użytkownikom robić notatki na dowolnym urządzeniu, a następnie pobierać te notatki z dowolnego innego urządzenia. To podstawowa aplikacja chmurowa zwiększająca produktywność.
 • OneDrive: Inną podstawową aplikacją opartą na chmurze jest pamięć masowa. Z każdą subskrypcją Microsoft 365 Business Microsoft zapewnia użytkownikom do 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze w postaci aplikacji o nazwie OneDrive dla Firm.
 • SharePoint: Subskrypcja Microsoft 365 Business Premium zapewnia również przedsiębiorstwu kilka aplikacji do zarządzania infrastrukturą zaplecza. Na przykład SharePoint może służyć do hostowania intranetowych witryn internetowych dla przedsiębiorstwa. Może być również używany do hostowania mniejszych witryn przeznaczonych dla mniejszych zespołów lub oddziałów. Uprawnienia do tych witryn mogą być wyznaczane przez samych użytkowników lub przez wyznaczonych administratorów.
 • Exchange: każda subskrypcja Microsoft 365 for Business obejmuje serwer Exchange, który obsługuje wszystkie funkcje związane z zarządzaniem pocztą e-mail. Domyślnie każdemu użytkownikowi przydzielane jest 50 GB miejsca na e-maile.
 • Microsoft Teams: popularną aplikacją w przedsiębiorstwach bardzo dobrze znaną przez większość młodszych pracowników jest aplikacja do czatu. Platforma Microsoft 365 obejmuje teraz Microsoft Teams, obszar roboczy oparty na czacie, który integruje ludzi, zawartość i narzędzia na jednej platformie.
 • Licenses scope: Jedna licencjonowana subskrypcja platformy Microsoft 365 obejmuje pięć telefonów, pięć tabletów i pięć komputerów PC lub Mac na użytkownika.
 • Support: każda subskrypcja platformy Microsoft 365 obejmuje pełną całodobową pomoc techniczną przez Internet i telefon.
 • Collaboration tools: oprócz typowych aplikacji biurowych platforma Microsoft 365 zawiera wiele narzędzi do współpracy, takich jak Delve, Yammer i Sway. Narzędzia te umożliwiają użytkownikom komunikację, burzę mózgów, udostępnianie dokumentów i prowadzenie spotkań.
 • Power BI: jednym z najpotężniejszych narzędzi, jakie może mieć każde przedsiębiorstwo, niezależnie od jego wielkości, są niezawodne aplikacje do gromadzenia danych biznesowych (BI). Microsoft 365 dla firm, za pośrednictwem swojej aplikacji Power BI, zapewnia przedsiębiorstwom zestaw narzędzi do gromadzenia, sortowania i prezentowania danych analizy biznesowej.
 • Infrastructure: wszystkie subskrypcje platformy Microsoft 365 obejmują gwarancję niezawodności na poziomie 99,9%. Ponadto uprawnienia do wewnętrznej kontroli dostępu są obsługiwane przez administratorów wyznaczonych przez przedsiębiorstwo przy użyciu narzędzi dostarczanych przez Active Directory. Każda subskrypcja Microsoft 365 obejmuje pięć warstw zabezpieczeń i proaktywne monitorowanie, które pomagają chronić dane.
 • Kaizala: komunikacja mobilna jest niezbędna dla wielu organizacji, a Kaizala dodaje bezpieczną mobilną aplikację do przesyłania wiadomości i przepływu pracy, którą można wdrożyć zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Pracownicy, klienci i dostawcy mogą komunikować się i koordynować między sobą w bezpiecznym środowisku.
 • Flow: Zarządzanie przepływem pracy w dynamicznej firmie i w różnych aplikacjach może pochłaniać cenny czas i zasoby. Flow zapewnia prosty system do zarządzania powiadomieniami w ramach platformy Microsoft 365 we wszystkich używanych aplikacjach.
 • To-Do: aktualizacja platformy Microsoft 365 dodała aplikację Zadania do wykonania do pakietu biurowego. Aplikacja To-Do, która nie jest już późniejszą refleksją na temat aplikacji Kalendarz, jest teraz samodzielną aplikacją bogatą w funkcje, która integruje się z resztą platformy Microsoft 365.
 • PowerApps: W sytuacjach, gdy Twoja organizacja potrzebuje określonej aplikacji do wykonania określonej pracy, jest PowerApps. Korzystając z uproszczonych technik programowania, firmy mogą tworzyć zaawansowane aplikacje przy użyciu funkcji, procedur i procesów dostępnych na platformie Microsoft 365.

Jak pozyskać licencje Microsoft 365?

Przedsiębiorstwa mające mniej niż 300 użytkowników mogą kupić subskrypcję platformy Microsoft Business 365 i pobrać odpowiednie aplikacje za pośrednictwem witryny internetowej firmy Microsoft lub partnera np. firmę Greeneris Sp. z o.o. Przykładowo wersja Standard kosztuje 12,50 USD za użytkownika miesięcznie (150 USD rocznie), podczas gdy Microsoft 365 Premium kosztuje 20 USD za użytkownika miesięcznie. Istnieją również wersje Office 365 dostępne dla osób fizycznych (69,99 USD rocznie) i gospodarstw domowych (99,99 USD rocznie).
W przypadku dużych przedsiębiorstw dostępne są nieograniczone ilościowo wersje usługi Office 365 dla użytkowników, od 12 USD na osobę miesięcznie do 57 USD na osobę miesięcznie. Droższe wersje Office 365 posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, kontrola zgodności, zarządzanie prawami, szyfrowanie i zaawansowana ochrona przed zagrożeniami – to kilka z nich.

Poza znajomością podstawowych opcji, które są w pakietach biurowych warto wykorzystać cały zakres narzędzi w obszarze bezpieczeństwa np. Azure Active directory, Office Defender, Compliance, ATP oraz może w późniejszym etapie Azure Sentinel – SIEM aby uzyskać nie tylko produktywność pracowników ale również odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych w zasobach chmurowych.

Dlatego też w celu uruchomienia zaawansowanych funkcjonalności i integracji z systemami tradycyjnymi warto skorzystać z wiedzy i umiejętności znajdującej się w ofercie Greeneris sp. z o.o. w celu sprawnego i kompetentnego uruchomienia pełnego pakietu Microsoft 365.
Posiadamy zespół inżynierów które pomogą każdej organizacji we właściwym uruchomieniu pakietu Microsoft 365 nieważne którego poziomu.

Ile kosztują pakiety Microsoft 365

Zobacz atrakcyjne ceny pakietów Microsoft w naszym sklepie one.greeneris.com

Firma Greeneris Sp. z o.o. jest oficjalnym partnerem firmy Microsoft specjalizującym się w szczególności w bezpieczeństwie rozwiązań mobilnych i chmurowych oraz Microsoft 365.

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy