+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Microsoft Teams


Microsoft Teams to centrum pracy zespołowej w pakiecie oprogramowania Microsoft 365. Usługa Teams umożliwia błyskawiczną komunikację, połączenia audio i wideo, angażujące spotkania online, funkcje mobilne i rozbudowane możliwości konferencji internetowych. Ponadto usługa Teams zapewnia funkcje współpracy i rozszerzania plików i danych oraz integruje się z platformą Microsoft 365 oraz innymi aplikacjami firmy Microsoft.

Skype for Business Online zostanie wycofany 31 lipca 2021 r., co ogłoszono 30 lipca 2019 r.

Microsoft Teams to całkowicie nowa usługa, zbudowana od podstaw w chmurze, wykorzystująca platformę Azure i inne innowacje usługowe firmy Microsoft. Usługa Microsoft Teams jest oparta na grupach użytkowników Microsoft 365, Microsoft Graph i oferuje takie same zabezpieczenia, zgodność i możliwości zarządzania na poziomie przedsiębiorstwa, jak pozostałe usługi Office 365. Teams wykorzystuje tożsamości przechowywane w usłudze Azure Active Directory (Azure AD). Usługi te są dostarczane z centrów danych Microsoft i są dostępne dla użytkowników na wielu różnych urządzeniach z sieci firmowej lub przez Internet.

Microsoft Teams w 5-ciu punktach

„Teams” w Microsoft Teams. Jak wyjaśnić „zespołową” część Microsoft Teams w sposób, który Twoja organizacja może szybko zrozumieć? Poniżej w kilku przystępnych punktach wyjaśniamy, jak działa Microsoft Teams.

Pomyśl o „zespole” jako o biurze / domu

W Microsoft Teams pracujesz w różnych „zespołach”. Możesz myśleć o każdym zespole jako np. biurze, w którym pracujesz razem z innymi. Każdy, kto jest członkiem biura, będzie uwzględniony we wszystkim, co dzieje się w nim.

Nawet, jeśli stacjonarnie możesz „chodzić między różnymi biurami”, jest to trochę męczące. Podobnie w Microsoft Teams nie chcesz tworzyć lub być członkiem zbyt wielu zespołów. W przypadku organizacji, które nie mają żadnego zarządzania lub dla użytkowników końcowych, którzy nie otrzymali wytycznych, liczba utworzonych zespołów może wzrosnąć nieproporcjonalnie do potrzeb. Nie wpływa to dobrze na produktywność użytkownika końcowego. Rozpoczynając korzystanie z Microsoft Teams należy przemyśleć, w jaki sposób różne grupy w organizacji współpracują ze sobą. Zastanów się, jak tworzyć zespoły, aby współpraca była jak najbardziej efektywna.

Pomyśl o „kanale” jak o pokoju

Kiedy pierwszy raz budujesz swój dom, ma on tylko jedno pomieszczenie. W Microsoft Teams odpowiada to kanałowi „Ogólne” (ang. General).

W tym pokoju możesz usłyszeć, co wszyscy mówią – niezależnie od tego, czy jesteś w pokoju w momencie, w którym zostało to powiedziane. Wszystko jest zapisywane. W Microsoft Teams odnosi się to do „Postów” (wpisów). Rozmowy, ogłoszenia, odpowiedzi, wszystko jest widoczne w oknie „Posty”. Wszyscy w zespole widzą wszystko we wpisach na kanale.

Nie ma ograniczeń do rozmawiania ze sobą w pokoju. Można używać mimiki! W Microsoft Teams robisz to za pomocą emotikonów, GIF-ów, memów, naklejek i nie tylko. Dzięki możliwości swobodniejszego wyrażania siebie w cyfrowym miejscu pracy łatwiej jest wyrazić swoją osobowość. Można stworzyć bardziej zabawną kulturę, w której osoby, które nie są fizycznie zlokalizowane w tym samym miejscu, mogą nadal czuć się zaangażowane w pracę zespołu.

Gdy zaczniesz pracować nad większą liczbą projektów i inicjatyw, różne konstelacje ludzi w twoim domu wyrwą się i zaczną pracować w różnych pokojach. W Microsoft Teams nowy pokój odpowiada nowemu „kanałowi”. Od listopada 2019 r. Możesz wybrać, czy kanał ma być „Standardowy” czy „Prywatny” (rysunek kłódeczki przy nazwie kanału). Możesz myśleć o kanale prywatnym jako o niewidocznym pokoju, który tylko wybrane osoby w Twoim domu mogą zobaczyć i mieć klucz do wejścia.

Pomyśl o „kanale aktywności” jak o korytarzu

Na środku biura masz korytarz. Możesz stanąć na korytarzu, otworzyć drzwi do pomieszczeń, które Cię interesują i usłyszeć wszystkie rozmowy toczące się w różnych pokojach!

W Microsoft Teams – Moja Aktywność oznacza otwarcie drzwi do pokoju odpowiada włączeniu „Powiadomień o kanałach”.

Nie musisz się martwić, że przegapisz wszystko, co zostało powiedziane w pokojach z zamkniętymi drzwiami. W każdej chwili możesz wejść do pokoju i przyjrzeć się wszystkim, co się w nim wydarzyło. W Microsoft Teams oznacza to przejście do kanału i zobaczenie, co zostało opublikowane w oknie „Posty”. Ponadto, jeśli ktoś w pokoju potrzebuje Twojej uwagi – nawet, jeśli drzwi są zamknięte, może po prostu zwrócić Twoją uwagę za pomocą megafonu. W Microsoft Teams dotyczy to @wzmianki (@czlowiek). Za każdym razem, gdy ktoś @ wzmiankuje o Tobie, zobaczysz to w swoim „Źródle aktywności”, niezależnie od tego, czy masz włączone powiadomienia dotyczące kanału, czy nie.

Pomyśl o „czacie” jak o prywatnych rozmowach przy ekspresie do kawy

Czasami możesz chcieć porozmawiać w Microsoft Teams prywatnie z jedną lub kilkoma osobami w biurze. Rozmowa, której nie słyszą wszyscy inni. W aplikacji Teams możesz to zrobić za pomocą „czatu” lub „połączeń” bezpośrednich. Cokolwiek tu napiszesz lub powiesz, jest przeznaczone tylko dla obecnych. Jeśli często prowadzisz prywatne rozmowy z grupą osób, możesz utworzyć czat grupowy.

Prywatne rozmowy świetnie nadają się do rozmów towarzyskich lub do spraw, które nie są interesujące dla innych w pokoju. Na przykład „Spóźnię się” lub „spotkamy się na lunchu?”

Ale ważne jest, aby nie używać prywatnych czatów do rozmów biznesowych, które mogą zainteresować innych uczestników kanału. Te dyskusje powinny być w postach na kanale – tam, gdzie są widoczne dla innych.

Pomyśl o „Zakładkach” jak o „żółtych karteczkach” przypiętych do ściany

W różnych pokojach możesz przypinać rzeczy do ścian. Pomaga to osobom w Twoim pokoju skoncentrować się na tym, co najważniejsze, i pomaga im znaleźć to, czego potrzebują. W Microsoft Teams odpowiada to „kartom”. Tutaj możesz przypiąć ważne rzeczy – takie jak arkusze kalkulacyjne Excel, udostępnione notatki i inne aplikacje.

Poza znajomością podstawowych opcji, które są w pakiecie Microsoft Teams warto wykorzystać cały zakres narzędzi w obszarze bezpieczeństwa np. Azure Active directory, Office Defender, Compliance, ATP oraz może w późniejszym etapie Azure Sentinel – SIEM aby uzyskać nie tylko produktywność pracowników ale również odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych w zasobach chmurowych.

Dlatego też w celu uruchomienia zaawansowanych funkcjonalności i integracji z systemami tradycyjnymi warto skorzystać z wiedzy i umiejętności znajdującej się w ofercie Greeneris sp. z o.o. w celu sprawnego i kompetentnego uruchomienia pakietu Microsoft Teams i Microsoft 365

Posiadamy zespół inżynierów które pomogą każdej organizacji we właściwym uruchomieniu pakietu Microsoft 365.

Firma Greeneris Sp. z o.o. jest oficjalnym partnerem firmy Microsoft specjalizującym się w szczególności w bezpieczeństwie rozwiązań mobilnych i chmurowych oraz Microsoft 36

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy