+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Cisco Meraki

Jesteśmy oficjalnym i autoryzowanym dostawcą rozwiązań Cisco


Cisco Meraki™ Wireless i Wired Solution to innowacyjne rozwiązanie do budowy scentralizowanego systemu dostępu bezprzewodowego i przewodowego (Wireless LAN/WiFi Mesh lub sieci LAN) funkcjonującego pod nadzorem systemu kontroli działającego w chmurze obliczeniowej Cisco Meraki. Cisco Meraki udostępnia swoje usługi „Cisco Meraki Cloud Managed” przez Data Center Meraki autoryzowane i certyfikowane przez czołowych ekspertów w zakresie bezpieczeństwa.

Cisco Meraki to dostawca systemu Wi-Fi/LAN przyjaznego w administracji o szerokim zakresie przeznaczenia i funkcjonalnościach, gdzie użytkownicy Wi-Fi/LAN zyskują: gwarancję jakości i ciągłości usług biznesowych, komfort pracy, bezproblemową obsługę różnorodnych urządzeń Wi-Fi/LAN oraz ochronę i bezpieczeństwo usług WLAN/LAN. Punkty dostępowe (AP) Meraki to urządzenia typu Plug&Play, które elastycznie mogą pracować w trybie router/firewall (NAT) lub punkt dostępu (bridge). Każdy AP jest dostarczany z pełnym osprzętem montażowym (ściana; sufit). Wydajne punkty dostępowe Meraki (802.11ABGN oraz AC) są autoryzowane i zarządzane przez Klienta w dedykowanym portalu Meraki (możliwa konfiguracja urządzeń przez interfejs webowy). Dowiedz się więcej o scentralizowanym zarządzaniu urządzeniami podczas webinarium organizowanego przez Cisco. Sprawdź >>
Dane produkcyjne użytkowników sieci WiFi (tzw. „DATA”) są obsługiwane lokalnie – nie trafiają do chmury. Zaszyfrowany ruch kontrolny (SSL /AES-256) od AP do chmury obliczeniowej wymaga około 1 Kbit/s przepustowości pasma. System jest zabezpieczony na wypadek awarii, np. w przypadkach braku dostępu Meraki AP do sieci WAN/Internet (czasowy brak połączenia do cloud kontrolera) AP działają lokalnie, a sieć Wireless LAN zachowuje ciągłość i działa zgodnie z obowiązującą polityką dostępu bezprzewodowego. Punkty dostępowe Meraki występują również w 2 wersjach: do implementacji wewnątrz pomieszczeń („Indoor”): oraz zewnętrzne („Outdoor/Mesh”) wraz z obsługą budowy napowietrznej sieci szkieletowej typu Wireless „Mesh”. Cisco Meraki Wireless dostarcza rozwiązania do budowy sieci bezprzewodowej: dowolnej skali (1-N x AP) i zasięgu (wiele AP w 1 budynku) o architekturze scentralizowanego zarządzania. Cisco Meraki Access Point są dostarczane z subskrypcją serwisową (plany czasowe 1, 3, 5, 7 lat), która zawiera: serwis (SLA), gwarancję sprzętową LifeTime oraz funkcjonalności Meraki Cloud Controlerów. Meraki Wi-Fi to atrakcyjnie kosztowo rozwiązanie do budowy sieci bezprzewodowej każdego typu, komplementarne i niezawodne, które znajdzie zastosowanie w każdej firmie/instytucji czy organizacji, gdzie zwraca się uwagę na gwarantowaną jakość i ciągłość usług WLAN, niezawodność działania, ochronę i bezpieczeństwo zasobów, zadowolenie użytkowników WI-FI i racjonalizację kosztów (oszczędności do 80% w porównaniu do klasycznych rozwiązań).

Urządzenia do użytku wewnętrznego

Urządzenia do użytku zewnętrznego

Switche

Seria urządzeń Meraki MS to rozwiązania desktopowe (1RU) pozwalające na podłączenie do 48 urządzeń za pomocą klasycznego kabla Ethernet. Switche obsługują większość znanych mechanizmów bezpieczeństwa, które są spotykane w innych urządzeniach sieciowych tego typu. Dodatkowo mają zaimplementowane zaawansowane metody Quality of Service, Power over Ethernet i zarządzania np. tworzenie wirtualnego stack’a urządzeń w celu zarządzania.

Firewall’e (Gateway’e)

Seria urządzeń Cisco Meraki MX – to urządzenia dedykowane, służące do zapewniania bezpieczeństwa firmowym sieciom LAN. Urządzenia posiadają zaawansowane metody filtrowania ruchu w warstwach od 3 do 7 modelu ISO/OSI. Firmy są w stanie monitorować ruch, ustawiać reguły bezpieczeństwa w zależności od wykrytego typu ruchu, np. ograniczyć dostęp do wybranych kategorii stron Internetowych (Hazard, oprogramowanie nielegalne etc.).

Cisco Meraki SM Mobile Device Management

System do zarządzania urządzeniami mobilnymi opartymi o system operacyjny iOS i Android. System oferuje podstawowe znane funkcjonalności zarządzania urządzeniami mobilnymi z systemów MDM.

Kluczowe cechy dla rozwiązań WLAN:

 • Centralnie zarządzana sieć WLAN
 • 802.11a/b/g/n/ac; Mac Auth. EAP; WPA-1/2; WPA-PSK; autoVPN
 • Wbudowane systemy: NAC, WIDS/WIPS, Antywirus
 • Wbudowane funkcje firewall dla sieci i aplikacji (L3-L7)
 • Zarządzanie pasmem i jakością usług QoS na poziomie sieci i aplikacji
 • Najwyższej klasy funkcje: 802.1x, WMM; Qos 802.1p; Web filtering
 • Portal billingowy: dostęp „gość”, Hot-Spot, pre-paid network
 • Pozycjonowanie geograficzne oraz interaktywne mapy sieci
 • Automatyka i optymalizacja pracy AP: moc, zasięg, kanał, skaner RF
 • Moduły raportowania: auto raportowanie, zgodności z reg. PCI
 • Portal do zarządzania (update’y, upgrade’y, ustawienia, etc.) firmowymi aktywami: PC, laptop, tablet i ich systemy (Win, Mac, iPad, Smartfon); wszelkie urządzenia z obsługą WI-FI

Korzyści z zastosowania Cisco Meraki Wi-Fi:

 • Gwarancja pasma i jakości usług Wireless LAN
 • Rozpoznawanie aplikacji: możliwość filtracji ruchu i treści
 • Wbudowane systemy: Firewall; WIPS; Antywirus
 • Kontrola dostępu WiFi: NAC; planer czasu dostępu do WiFi
 • Wbudowane mechanizmy „Hot-Spot” i „Gość” (możliwość udostępniania usług płatnych)
 • Redundancja „cloud” WiFi kontrolerów, SLA-99,99%
 • Bezpieczeństwo wg standardów HIPAA, PCI-DSS
 • Geolokalizacja urządzeń/wykrywanie obcych AP
 • Subskrypcja serwisowa i wsparcie 24/h
 • Oszczędności do 80% w porównaniu do klasycznych rozwiązań

Prowadzimy szkolenia z zakresu zarządzania i administracji sieciami WLAN / LAN w oparciu o rozwiązanie Cisco Meraki.

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy