+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

SealPath Information Rights Management

Jesteśmy oficjalnym i autoryzowanym dostawcą rozwiązań firmy SealPath


SealPath Enterprise jest skierowane dla firm i instytucji, którym zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa dokumentów korporacyjnych i innych treści intelektualnych zapisywanych cyfrowo. Rozwiązanie pozwala profesjonalistom, całym przedsiębiorstwom i instytucjom utrzymać swoje poufne dokumenty pod kontrolą w dowolnym czasie oraz zapewniać ich ochronę w dowolnym miejscu na świecie.

W dzisiejszym świecie coraz większą uwagę przykłada się do ochrony dostępu do treści i zasobów intelektualnych udostępnianych cyfrowo. Jednak w codziennej prasie często pojawiają się informacje o ujawnionych dokumentach, które niekoniecznie powinny wyjść poza obszar firmy/instytucji, a do których mają dostęp osoby niepowołane.

Dokumenty, które wydostaną się poza obszar firmy/instytucji zaczynają „żyć” w cyfrowym świecie własnym życiem i firma w większości przypadków traci nad nimi kontrolę. Dodatkowo klasyczne systemy DLP (Data Leakage Prevention) niestety nie adresują wielu kwestii bezpieczeństwa danych. Jednym z rozwiązań, które adresuje tego typu wyzwania jest rozwiązanie firmy SEALPATH.

SealPath Enterprise pozwala chronić ważne dokumenty i informacje, które mogą zostać przesłane do innych osób w firmie i poza nią za pomocą maila, nośników trwałych np. USB, chmury różnych producentów (tj. Dropbox, Box, Office 365 itd.) lub też dane nad którymi firma może utracić kontrolę przez celowe lub nieumyślne działanie osób. Zabezpieczyć dokumenty można bezpośrednio z wykorzystaniem komputera użytkownika systemu lub na zasobach sieciowych/serwerach, a po wykonaniu tej operacji można dokumenty udostępniać za pośrednictwem preferowanych kanałów komunikacji bez obaw, że trafią one w nieodpowiednie miejsce.

SealPath zapewnia utrzymanie relacji pomiędzy użytkownikami a dokumentami, do których powinni mieć dostęp. Istnieje możliwość włączenia/wyłączenia opcji przeglądania, edytowania, kopiowania, wklejania oraz drukowania dokumentu.

Rozwiązanie SealPath Enterprise zabezpiecza dokumenty, a jego technologia oparta jest na Microsoft Rights Management Services, w której to przechowywane są klucze szyfrujące oraz polityki uprawnień dla dokumentów chronionych. Ważne, że SealPath wykorzystuje Microsoft RMS a przy okazji rozszerza ją o inne istotne dodatkowe funkcjonalności.

SealPath dostarcza technologię w dwóch wariantach tj.: w postaci chmury, do której działania nie ma potrzeby wykorzystywania dodatkowych elementów firmowych lub też rozwiązanie on-premise (instalacja w środowisku firmowym), nad którym administratorzy systemów będą mieć pełną kontrolę.

Firmy poszukujące rozwiązania, które zapewni ochronę dokumentów, treści cyfrowych a dodatkowo pozwalające na wymianę dokumentów wewnątrz organizacji lub też poza nią oraz te które chciałyby mieć pewność, że nie utracą nad tymi danymi kontroli jeśli opuszczą one w formie cyfrowej infrastrukturę firmową/instytucji powinny rozważyć rozwiązanie bezpieczeństwa firmy SEALPATH.

Rozwiązanie nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych, dodatkowo wykorzystuje mechanizmy bezpieczeństwa dostępne w systemach Microsoft, które do tej pory były niedoceniane ze względu na braki i ograniczenia technologiczne, a które to rozwiązania SealPath eliminuje.

Rozwiązanie może być zrealizowane w formie bez inwestycyjnej w sprzęt tj. wykorzystując chmurę producenta lub w formie implementacji w środowisku firmowym w trybie on-premise.

Jako oficjalny partner i integrator rozwiązań firmy Sealpath zapewniamy naszym Klientom:

  1. Wdrożenie systemu
  2. Szkolenie z administrowania systemem
  3. Utrzymanie systemu i jego nadzór

Skorzystaj z możliwości całkowicie darmowych testów usługi!

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy