+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Rynek urządzeń mobilnych

Liczba urządzeń mobilnych zwiększy się dramatycznie w najbliższych latach (przewiduje się, że w najbliższych czterech latach w sieci pojawi się do 15 miliardów nowych urządzeń), również nastąpi lawinowy wzrost ruchu wideo (35-krotnie od roku 2010 do 2015). Klienci kupują urządzenia mobilnie znacznie szybciej niż inne dostępne technologie. Przeciętny użytkownik w krajach rozwiniętych posiada już do trzech urządzeń mobilnych (smartfon, tablet, laptop).

Z tak szybkim rozwojem rynku starają się nadążyć firmy, w których to pracownicy posiadają tego typu urządzenia. Urządzenia mobilne stają się pełnowartościowym narzędziem pracy w firmie i będę częścią stanowiska pracy, tworząc tzw. jednolite środowisko pracy z ang. Unified Workspace. Dzięki temu utworzono nowe pojęcie marketingowe które zagościło w firmach z ang. Bring Your Own Device.

Dając dostęp do aplikacji i danych z urządzeń mobilnych produkcyjność pracowników poprawia się, co jest głównym z czynników dla opracowania wiarygodnego zwrotu z inwestycji.

O ile jeszcze kilka lat temu strategie firm były skupione na zakupie i dawaniu certyfikowanego urządzenia pracownikowi to w obecnych czasach ten model nie działa już zbyt dobrze. Szczególnie to widać na młodszym pokoleniu, które wchodząc na rynek pracy chce mieć swobodny wybór platformy mobilnej.

Niestety pojawiają się z tym dodatkowe problemy, szczególnie związane z bezpiecznym dostępem do zasobów firmy poprzez nowe kanały komunikacyjne.

Termin BYOD (Bring Your Own Device) w wolnym tłumaczeniu przynieś i użytkuj w firmie własny telefon/tablet, postawił nowe wyzwania przez osobami zajmującymi się tematyką bezpieczeństwa w firmie.

Spojrzenie na wszystkie elementy rozwiązania z punktu widzenia bezpieczeństwa, gwarantuje nam, że rozwiązanie i architektura będą spełniały wszystkie swoje zadania a firma będzie mogła czuć się bezpiecznie z wprowadzenia nowej technologii.
Współpracujemy z firmami Cisco, Airwatch, Asigra, F-Secure aby dostarczyć kompletne rozwiązanie dla współczesnych firm, w których pojawiają się kwestie z kompleksowym zabezpieczeniem urządzeń mobilnych.
Dzięki temu działy IT/bezpieczeństwa w firmie są w w stanie:

  • dostarczyć rozwiązań spełniających oczekiwania klientów/pracowników
  • wprowadzić i zezwolić na użytkowanie różnorodnych urządzeń końcowych i zarządzanie Apple iPhone, iPad, Android, Windows Mobile, Blackberry, Symbian
  • zapewnić, że korzystanie z powyższych urządzeń będzie odbywało się w bezpieczny sposób
  • granularne zarządzanie politykami bezpieczeństwa, wielowarstwowe bezpieczeństwo jak i jego wymuszanie
  • uprościć operacje związane z zarządzaniem, wdrożeniem i utrzymaniem heterogenicznego środowiska

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy