+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Cloud

Transformacja chmurowa to po prostu proces przenoszenia pracy do chmury, w tym migracja aplikacji, oprogramowania, komputerów stacjonarnych, danych lub całej infrastruktury zgodnie z celami biznesowymi organizacji.

Poznaj nowoczesne rozwiązania chmurowe
Microsoft 365
Microsoft Sentinel
Microsoft Defender ATP
Ping Identity
Zscaler Cloud Security
Menlo Security
VMware SD-WAN & Menlo Security
Cisco Umbrella
Avanan

Co to jest Cloud?

„Chmura” z (ang. Cloud) odnosi się do serwerów lub zasobów IT, do których dostęp jest uzyskiwany przez Internet, oraz oprogramowania i baz danych działających na tych serwerach. Serwery w chmurze są zlokalizowane w centrach danych na całym świecie oraz mogą być w sieci firmowej. Korzystając z chmury publicznej, użytkownicy i firmy nie muszą samodzielnie zarządzać fizycznymi serwerami ani uruchamiać aplikacji na własnych komputerach.

Co to jest Chmura Bezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo IT również przenosi się do chmury. Wszelkie rodzaju systemy typu Firewall’e, IPS/IDS, Sandbox, DDoS i inne są przenoszone do chmury – tak że firmy nie muszą posiadać własnej infrastruktury fizycznych urządzeń, aby być chronieni przez najnowocześniejsze systemy i rozwiązania, bez względu w jakiej lokalizacji użytkownicy się znajdują. Przykładem pionierów tego typu rozwiązań jest Zscaler, tą drogą podąża coraz więcej firm z obszarów bezpieczeństwa.

Azure Sentinel – czyli SIEM Microsoft

Azure Sentinel to nowe rozwiązanie SIEM firmy Microsoft. Jest rozwiązanie SIEM wbudowane w dużą platformę chmury publicznej. Azure Sentinel zawiera również funkcję orkiestracji zabezpieczeń i automatycznej odpowiedzi (SOAR – Security Orchestration, Automation And Response). SIEM/SOAR firmy Microsoft to rozwiązanie które idealnie wpisuje się w rozwiązania bezpieczeństwa chmurowego.

Bezpieczeństwo Office 365 – czyli w świecie chmur aplikacyjnych

Platforma O365 coraz powszechniej wykorzystywana przez firmy, jednak aby spełniać swoje zadania musi również zostać odpowiednio zabezpieczona, dlatego też stworzono architekturę Zero Trust, która opisuje najważniejsze elementy bezpiecznego dostępu oraz ograniczania narażania firmy na równego rodzaju zagrożenia.

Najnowsze rozwiązania

Zscaler Cloud Security

avanan

Avanan

Ping Identity

Microsoft Azure Sentinel

Microsoft 365