+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Zoom – Nowoczesna i efektywna platforma wideo, wideokonferencji

Platforma do wideokonferencji Zoom zapewnia wysoką jakość obrazu oraz dźwięku w technologii HD. Platforma pozwala na udział w spotkaniach online z dowolnego urządzenia: PC, Mac, tabletów oraz smartfonów. Podczas spotkań organizowanych za pomocą Zoom można udostępniać ekran oraz aplikacje. Zoom daje możliwość podłączenia się z dowolnych sal konferencyjnych oraz terminali H.323/SIP oraz możliwość implementacji mostka wideo we własnej infrastrukturze. Ogromnym plusem platformy jest dostępność polskiego numeru lokalnego, który umożliwia wdzwanianie się do sesji z telefonów stacjonarnych i komórkowych zgodnie z indywidualną stawką operatora telefonicznego.

Wideokonferencje

Zoom pozwala na prowadzenie spotkań od 100 do 1000 uczestników. Platforma, w zależności od liczby wykupowanych licencji, jest dostępna wariantach: PRO, BUSINESS oraz ENTERPRISE. Rozwiązanie pozwala na prowadzenie nieograniczonej liczby spotkań i bez ograniczeń czasowych, jeśli chodzi o czas ich trwania.

Integracja z kalendarzami

Zoom integruje się z kalendarzem między innymi Outlook i Google Calendar. Pozwala to zarządzać każdym spotkaniem, dzięki czemu organizator spotkania i uczestnicy mają pewność, że nie zapomną o żadnym spotkaniu.

Wysoka jakość wideo

Platforma zapewnia wysoką jakość głosu oraz obrazu wideo podczas odbywanych spotkań. Zoom automatycznie dostosowuje się do sieci użytkowników i w zależności od jej przepustowości pozwala odbierać obraz w jakość HQ lub HD.

49 obrazów z kamer wideo wyświetlanych jednocześnie

System umożliwia wyświetlanie max. do 49 obrazów z kamer wideo. Dodatkowo posiada funkcję dynamicznego wykrywania aktywnego rozmówcy. Oznacza to, że obraz z kamery osoby, która aktualnie zabiera głos, jest podświetlany zielonym kwadratem.

Gallery view

Zoom daje możliwość wyświetlania obrazu wideo w dwóch wariantach: gallery view oraz pokazując na pełnym ekranie osobę aktualnie zabierającą głos.

Dual screen

Funkcja dual screen pozwala na wyświetlanie na dwóch oddzielnych monitorach obrazu wideo oraz obrazu udostępnianych aplikacji.

Udostępnianie obrazu

Za pomocą Zoom można wyświetlać obraz swojego monitora, bądź poszczególnych aplikacji. Funkcja ta jest również dostępna dla wszystkich uczestników spotkania. Jeśli host jej nie wyłączy każdy z uczestników będzie mógł wyświetlić np. swój pulpit.

Przekazywanie kontroli nad dokumentem

Podczas wyświetlania dokumentów można również na nich pracować. Gospodarz spotkania może poprosić poszczególne osoby o uzupełnienie tabeli bądź wykonanie zadania na udostępnianym dokumencie.

Dostępność z urządzeń mobilnych

Uczestnictwo w spotkaniu za pośrednictwem urządzeń mobilnych

Dzięki aplikacji Zoom udział w spotkaniach jest także możliwy z urządzeń mobilnych. Zoom jest obsługiwany przez iOS oraz Android. Dodatkowo uczestnicy biorący udział z tabletów oraz smartfonów Apple mają możliwość udostępniania ekranu oraz aplikacji ze swoich urządzeń mobilnych. Ponadto mają także możliwość robienia adnotacji oraz możliwość wyświetlenia białej tablicy ze swoich urządzeń iPad i iPhone.

Pobierze aplikacje: Zoom Download

Uczestnictwo za pośrednictwem telefonu

Wdzwanianie się do sesji z telefonów stacjonarnych i komórkowych

Dla uczestników, którzy akurat nie mają dostępu do Internetu lub znajdują się poza biurem Zoom stworzył możliwość wzięcia udziału w konferencji z telefonów stacjonarnych i komórkowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów za korzystanie z platformy. Uczestnicy wdzwaniający się do wideokonferencji ponoszą indywidualne koszty zgodnie ze stawką operatora sieci telefonicznej.

Bezpieczeństwo

Szyfrowanie połączeń

Połączenia wideokonferencyjne Zoom wykorzystują szyfrowanie (SSL), dodatkowo wykorzystują szyfrowanie 128 bitowym kluczem AES.

Narzędzia do komunikacji

Czat prywatny i czat publiczny

Podczas spotkań online uczestnicy mogą wymieniać między sobą krótkie wiadomości tekstowe za pośrednictwem okna czatu. Do wyboru są dwa sposoby takiej komunikacji: można napisać do wszystkich uczestników spotkania lub do konkretnej osoby.

Możliwość robienia adnotacji

Podczas udostępniania obrazu ze ekranu komputera, osoba wyświetlająca dokument ma możliwość robienia adnotacji, zakreślania istotnych informacji dzięki użyciu dostępnych narzędzi takich jak pisak, flamaster, wskaźnik czy spotlight.

Integracja z kontem Google i Facebook

Dzięki integracji z kontami Google oraz Facebook użytkownicy mogą wymieniać się między sobą wiadomościami, a także mogą logować się do Zoom wykorzystując swoje konto w Google lub Facebook.

Łączenie pokoi konferencyjnych H.323/SIP

Podłączanie się do spotkania z terminali konferencyjnych

Zoom jako jedna z nielicznych platform wideokonferencyjnych daje możliwość prowadzenia sesji za pośrednictwem terminali wideokonferencyjnych. Platforma współpracuje między innymi z terminalami Cisco/Tandberg, Polycom oraz Lifesize.

Administrowanie

Personalizacja strony internetowej

Dzięki możliwości personalizacji można dostosować wygląd firmowego Zoom do indywidualnych potrzeb. Istnieje możliwość umieszczenia własnego logo oraz firmowych barw.

Personalizacja zaproszeń i powiadomień

W zależności od wybranej licencji mamy możliwość automatycznej zmiany treści wysyłanych zaproszeń tak, by za każdym razem nie modyfikować treści, a korzystać z dopasowanych do naszych potrzeb szablonów.

Indywidualny numer pokoju konferencyjnego

Zoom daje możliwość zdefiniowania własnego numeru konferencyjnego. Pozwala to na określenie konkretnego numeru, za pomocą którego inni uczestnicy będą mogli do nas zadzwonić.

Raportowanie aktywności użytkowników

System raportowania gromadzi i przechowuje informacje o odbytych spotkaniach. Dzięki tej funkcji zawsze można odnaleźć konkretne spotkanie i sprawdzić ile ono trwało i kto brał w nim udział.

Zarządzanie użytkownikami z domeny firmowej

SSO login

Wdrożenie on-premise

Wykupując licencję Business istnieje również możliwość implementacji mostka wideo we własnej infrastrukturze.

Jako oficjalny reseller i integrator rozwiązań firmy ZOOM zapewniamy naszym Klientom:

  1. Dokładne wdrożenie pracowników z użytkowania systemu przy wykorzystaniu platformy ZOOM,
  2. Szkolenie z efektywnego prowadzenia seminariów on-line,
  3. Pomoc przy organizacji spotkań, w których bierze udział bardzo wielu uczestników (spotkania jednorazowe typu: komunikacja zarządu do pracowników, inwestorów itd.).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www: Zoom

Regulamin usług chmurowych Zoom

Greeneris Sp. z o.o. jest autoryzowanym partnerem Zoom Video Communications Inc w Polsce

Skontaktuj się z nami: zoom@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20 lub napisz poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy dla Przedsiębiorstw Komercyjnych, Instytucji Publicznych, Firm prowadzących Edukację Prywatną oraz Szkół Wyższych. Zoom Kontakt
Formularz kontaktowy dla Szkół Publicznych Podstawowych oraz Ponadpodstawowych Zoom Kontakt Edukacja