+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Rozwiązania do pracy zdalnej

  • Spotkania i współpraca on-line
  • Wideokonferencje
  • Szkolenia on-line i Webinary
  • Zdalny dostęp do komputera i sieci w biurze
  • Zarządzanie i Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych

Praca zdalna w domu

Poznaj rozwiązania, które pomogą zorganizować współpracę on-line z innymi osobami

Zoom Us | Webex Teams | Webex Meetings | Splashtop | Workspace ONE

Wiele z organizacji, z którymi współpracujemy napotyka w obecnym czasie kwestię zmierzenia się z tematem jakim jest efektywne zorganizowanie pracy własnych pracowników w przypadku, kiedy nie mogą pojawić się w siedzibie firmy. Dla część z organizacji, w której to pracownicy zostali wyposażenie np. w laptopy sprawa jest częściowo rozwiązana, jednak dla pracowników stacjonarnych z komputerami stacjonarnymi pojawi się dość duży problem.

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania, które wychodzą naprzeciw dzisiejszym problemom. Oferujemy swoją pomoc w testowaniu, implementacji oraz szkoleniu z wykorzystania wybranych rozwiązań.

Reklama

Jak spotykać się z współpracownikami/przełożonymi w sposób efektywny?

Organizacja spotkań w rozproszonych zespołach roboczych 3+ osobowych kwestia, która pojawia się w wielu organizacjach. Organizacje zatrudniające powyżej 500 pracowników mają również wymagania aby móc spotykać się w trybie online gdzie obecnie byli by wszyscy pracownicy w trybie wideokonferencji lub webinaru np. w celu omówienia strategii firmy. W naszej ofercie mamy dwa systemy spotkań i współpracy on-line, wideokonferencji, webinarów lub szkoleń on-line. Są to rozwiązania uznane w wielu organizacjach na całym świecie tj. rozwiązanie firmy Zoom.US oraz Cisco Webex. Każde z tych rozwiązań ma swoje unikalne podejście do rynku, jednak różnica w działaniu jest minimalna i najważniejsze funkcjonalności również bardzo zbliżone

Uznane rozwiązania w oczach ekspertów

Spoglądając na Gartnera można zobaczyć o jak niewiele różnią się te dwie platformy.

W naszej ocenie Zoom, który jest niezależnym producentem lepiej integruje się ze wszystkimi producentami sprzętu np. Polycom, Avaya, Huawei etc, czasami lepiej zoptymalizowany cenowo.

Cisco natomiast to klasa sama w sobie – oferująca kompleksowe podejście do współpracy zespołowej z własnymi terminalami i znaną niezawodnością usług.

Jak pracować na komputerze firmowym stacjonarnym, który pozostał w firmie?

Splashtop jest aplikacją pozwalającą na zdalny dostęp do komputera dla pracowników z dowolnego urządzenia np. tabletu, smartfona i komputera z dowolnego miejsca. Na całym świecie korzysta z niego dziennie ponad 20 milionów użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu każdy komputer, który musi pozostać w firmie jesteśmy w stanie przekształcić szybko, sprawnie i bezpiecznie w terminal zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Sesja do komputera firmowego jest cały czas monitorowana, zabezpieczona protokołami bezpieczeństwa i łatwa i wygodna w zestawieniu. Remote Desktop for Business – umożliwia wprowadzenie usługi VDI organizacji bez konieczności budowy skomplikowanej infrastruktury.

Użytkownik ma swój komputer w dowolnym miejscu, a działy IT zapewnione najwyższe poziomy bezpieczeństwa (SOC 2, GDPR, HIPAA itp.) Rozwiązanie może być w postaci usługi lub bardzo prostej infrastruktury po stronie instytucji. Jeden pracownik może łatwo i szybko podpiąć się do 10 np. własnych komputerów w firmie jeśli jest taka potrzeba. Ważna rzecz nie osiągniemy tego samego poziomu bezpieczeństwa i doświadczenia komfortu pracy wykorzystując systemy klasyczne np. VPN. Wdrożenie jest szybkie, niskie kosztowo i od razu pracownicy mogą z niego korzystać.

Bezpieczeństwo pracy zdalnej dla organizacji

Wykorzystując uznane rozwiązania, które spełniają surowe normy bezpieczeństwa – organizacje mają pewność, że ich pracownicy wykonują swoje zadania w sposób właściwy i możliwy do skontrolowania. Splashtop, Zoom.US czy Cisco Webex to platformy znane i wykorzystywane przez największe korporacje światowe, dzięki czemu również polskie organizacje będą mogły czuć się bezpieczne jeśli tylko zechcą z nich skorzystać.

POZNAJ ROZWIĄZANIA UŁATWIAJĄCE PRACE

Zoom

Zoom oferuje produkty do nowoczesnej komunikacji wideo dla przedsiębiorstw, z łatwą i niezawodną platformą chmurową do wideokonferencji, współpracy, telefonu, czatu i seminariów internetowych na urządzeniach mobilnych, komputerach stacjonarnych, telefonach i systemach pokojowych.

Zobacz więcej na stronie: Zoom

Cisco Webex Teams

Platforma do współpracy zespołowej on-line wykorzystująca wideo, chat, współdzielenie plików i spotkań grup on-line z pracownikami i kontrahentami.

Zobacz więcej na stronie: Webex Teams

Cisco Webex Meetings

Cisco Webex jest bezpiecznym rozwiązaniem dla firm, które chcę organizować spotkania z klientami w każdym miejscu i czasie. Profesjonalne rozwiązanie do wideokonferencji oraz grupowych spotkań on-line.

Zobacz więcej na stronie: Webex Meetings

Splashtop

Rozwiązanie pozwalające na łączenie się i pracowanie zdalnie na komputerze pozostawionym w firmie oraz do przyłączenia się do lokalnej sieci firmowej.

Zobacz więcej na stronie: Splashtop

VMware Workspace ONE

Pozwala na zdalną administrację i zarządzanie aplikacjami na urządzeniach mobilnych (laptopy, tablety, smartfony) oraz komputerami stacjonarnymi. Workspace ONE pozwala dodatkowo zabezpieczyć wrażliwe dane firmowe przed ich wyciekiem także z prywatnych urządzeń pracowników wykorzystywanych do zadań służbowych.

Zobacz więcej na stronie: Workspace ONE