+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

CentreStack

Bezpieczny dostęp online do Twoich plików we własnej chmurze


Rozwiązania do przechowywania danych w chmurze publicznej stały się coraz bardziej popularne i wygodne, ponieważ umożliwiają dostęp do plików i folderów z poziomu przeglądarek internetowych, komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych, z możliwością synchronizacji i udostępniania plików na każdą platformę systemową. Firmy takie jak Dropbox i Box, doprowadziły do popularyzacji tych publicznych metod dostępu do chmury.

Jednak klienci korporacyjni nadal używają serwerów plików jako tradycyjnej platformy do udostępniania danych plikowych. Aby uzyskać dostęp do serwerów spoza firmy, wymagane jest skonfigurowanie klienta VPN. Aby uzyskać dostęp do serwerów plików z urządzeń mobilnych, musimy skonfigurować natywny VPN (na urządzeniu mobilnym) lub użyć aplikacji firm trzecich. W takim modelu niemożliwe było/jest uzyskanie dostępu do plików i folderów bezpośrednio przez przeglądarkę internetową.

CentreStack rozwiązuje powyższy problem w 100%, udostępniając kompletne rozwiązanie bezpiecznego dostępu do plików korporacyjnych z poziomu przeglądarki, urządzeń mobilnych, klienta desktopowego z szybkością przesyłania strumieniowego HTTP.

Korzyści z implementacji CentreStack

1 – Dostęp z wielu urządzeń

Dostęp do prywatnych zasobów dyskowych w chmurze można uzyskać jednocześnie z wielu urządzeń, takich jak przeglądarka internetowa, urządzenia mobilne, komputer stacjonarny lub inny serwer plików w dowolnej lokalizacji.

2 – Bogate w funkcje

Poza obsługą standardowego odczytu i zapisu plików w chmurze prywatnej, CentreStack zapewnia ich synchronizację, współdzielenie, tworzenie kopii zapasowych i ich przywracanie oraz umożliwia pracę grupową.

3 – Szybkość transferu

Usługi dostępu do plików zaprojektowano z wykorzystaniem protokołu HTTP. HTTP to protokół przesyłania strumieniowego, jest znacząco szybszy niż tradycyjne protokoły NFS lub CIFS / SMB.

4 – Obsługa użytkowników Active Directory

Użytkownicy Active Directory mogą po prostu zalogować się do lokalnego portalu CentreStack, używając dotychczasowej nazwy użytkownika i hasła.

Istnieją dwa podstawowe sposoby wdrażania rozwiązania CentreStack.

1. Wdrożenie rozwiązania CentreStack w tej samej sieci, co serwer plików i serwer Active Directory.

2. Wdrożenie CentreStack w zdalnej lokalizacji, np. w centrum danych Amazon lub Windows Azure lub w centrum danych, w którym dany Service Provider udostępnia swoją infrastrukturę.

CentreStack składa się z czterech różnych komponentów systemowych (jako komponenty logiczne, mogą współistnieć na tym samym serwerze).

 1. Web Node Component – Load Balancing

Jeśli klient posiada urządzenia równoważenia obciążenia sprzętowego, węzeł sieciowy nie jest wymagany

 1. Worker Node – zarządzanie użytkownikami i danymi

Węzeł roboczy zawiera usługi, takie jak menadżer plików oparty na przeglądarce internetowej, interfejsy usług dostępu do pamięci masowej, interfejs usługi Active Directory i inne kluczowe komponenty. Węzły robocze dodajemy wraz ze wzrostem obciążenia.

 1. Database – informacje konfiguracyjne i dzienniki

Baza danych zawiera statyczne informacje konfiguracyjne, takie jak nazwa użytkownika, przechowywanie plików, informacje o połączeniu z Active Directory. Baza danych przechowuje również informacje dynamiczne, takie jak dziennik aktywności, dziennik zmian w pliku i kontroli dostępu.

 1. File Storage

File Storage może być udziałem sieciowym Windows File Server lub dowolnymi urządzeniami pamięci masowej obsługującymi protokół CIFS / SMB. Może również pochodzić z urządzeń iSCSI, które można zamontować bezpośrednio jako literę dysku na serwerze CentreStack. Może być także kontenerem wewnątrz prywatnej instancji OpenStack Swift lub zasobnikiem w magazynie zgodnym z Amazon S3 lub kontenerem z magazynu BLOB Windows Azure.

Przygotowanie środowiska CentreStack:

http://centrestack.com/Library/InstallGuide/chapter02.html

 Wymagania systemowe

It is recommended that you install CentreStack on a clean server to avoid conflicts with other existing applications.

 • Windows Server2008 SP2/R2 with latest updates, or
 • Windows Server 2012/Windows Server 2012 R2, or
 • Windows Server 2016

Pre-requisites

The installer program will check the target system and install the pre-requisite components automatically

 • IIS and IIS Management Console
 • .NET Framework 4.5 Full package
 • SQL Server/SQL Express (SQL can be on a different machine)

Database Consideration

Supported Microsoft SQL Server versions are:

 • SQL Server 2008 and 2008 R2 with all service packs, Express, Standard, Enterprise, and Datacenter Editions
 • SQL Server 2012 with all service packs, Express, Standard, and Enterprise Editions
 • SQL Server 2014

The following database features are supported (except SQL Server Express, which supports only

standalone mode):

 • SQL Server Clustered Instances
 • SQL Mirroring
 • SQL Server 2012 AlwaysOn Availability Groups

The minimum set of database rights required are

 • The ability to create database and be the owner of that database, hence ‘dbcreator’ and ‘dbowner’

The ability to write into master, model, msdb, tempdb during install. If you pre-create the database and assigned the dbowner already. These privilege may not be necessary.

Dowiedz się więcej na temat CentreStack od naszych inżynierów

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy