+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Password Manager

One Identity – Password Manager to bezpieczne, samoobsługowe rozwiązanie do zarządzania hasłam.

Oszczędź wiele godzin pracy działu pomocy technicznej, umożliwiając użytkownikom samodzielne resetowanie zapomnianych haseł i odblokowywanie kont. Wdrażaj bardziej rygorystyczne zasady dotyczące haseł, nie martwiąc się o wpływ na zespół pomocy technicznej. Zgodność z normami bezpieczeństwa danych i rozszerzenie zarządzania dostępem daleko poza rodzime systemy kontrolowane przez AD.

Większość zleceń działu helpdesk dotyczy resetowania hasła. A jako, że organizacje dążą do silniejszych zasad bezpieczeństwa, zarządzanie hasłami staje się coraz bardziej uciążliwe i wszechobecne. Wymaganie bardziej złożonych haseł, które muszą być zmieniane częściej, zwiększa prawdopodobieństwo, że użytkownik zapomni o nich i zadzwoni do wsparcia. Problem jest zwielokrotniony przez fakt, że organizacje stosują hasła do wielu różnych systemów i aplikacji. W rezultacie wiele organizacji ma dylemat między zwiększaniem bezpieczeństwa, a zmniejszeniem kosztów obsługi użytkownika.

Password Manager zapewnia proste, bezpieczne i samoobsługowe rozwiązanie, które pozwala użytkownikom końcowym, resetować zapomniane hasła i odblokowywać swoje konta. To pozwala administratorom na wdrożenie silniejszych zasad dotyczących haseł przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia działu helpdesk. Organizacje nie muszą już rezygnować z bezpieczeństwa, aby zmniejszyć koszty.

Kluczowe korzyści

R

Możliwość resetowania haseł przez użytkowników

Rozszerzenie zasad dostępu poza rodzimą kontrolę AD

Usprawnienie pracy działu pomocy technicznej

Obsługa użytkowników z wielu domen

Zarządzanie hasłami w przedsiębiorstwie

Możliwości

Poprawa bezpieczeństwa

Password Manager umożliwia organizacjom przyjęcie bezpieczniejszego podejścia do dostępu niż to oferowane natywnie w Microsoft® Active Directory®. Zwiększa on bezpieczeństwo, eliminując pomyłki helpdesku oraz zapisywanie haseł przez użytkowników.
Sprawia również, że włamania i zgadywanie poświadczeń jest znacznie utrudnione. Wbudowane szyfrowanie danych obsługuje globalny dostęp przy zachowaniu ich ochrony.

Udział użytkownika zapewnia zwrot z inwestycji

Password Manager umożliwia użytkownikom obsługę najbardziej podstawowych zadań związanych z hasłami
Portal samoobsługowy (self-service) pozwala na odciążenie działu IT i szybki zwrot z inwestycji.

Dokonaj właściwej inwestycji

Password Manager to długoterminowe rozwiązanie narastającego problemu. Jest to świetna inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa dążącego do zwiększenia wydajności operacyjnej IT oraz poprawy bezpieczeństwa.

  • Efektywność w korzystaniu z istniejącej infrastruktury Active Directory — Password Manager pozwala uzyskać więcej z istniejącej infrastruktury Active Directory. Można także szybko go wdrożyć i uzyskać natychmiastowy zwrot z inwestycji. Ponadto zapewnia on bardziej szczegółowe, oparte na grupach zasady haseł niż Windows Server.
  • Zmniejszone obciążenie i koszty działu pomocy technicznej oraz zwiększona produktywność Użytkowników — dzięki Password Managerowi użytkownicy mogą resetować swoje własne hasła i odblokowywać własne konta bez udziału helpdesku lub wsparcia administracyjnego.
  • Pomoc użytkownika na żądanie — Password Manager zapewnia podgląd do zasad haseł. Ponadto zapewnia informacje zwrotną dla użytkowników, jeżeli nowe hasło nie spełnia wymagań oraz może automatycznie generować zgodne hasła dla użytkowników bez pomocy helpdesku.
  • Rozszerzenia GINA dla okna logowania Windows — żeby uprościć proces resetowania hasła dla użytkowników, administratorzy mogą umieścić specjalny przycisk do resetowania hasła na ekranie logowania Windowsa.

Egzekwuj standardy organizacji

Password Manager obsługuje szeroki zakres polityk w organizacjach i standardy bezpieczeństwa danych.
  • Rygorystyczne egzekwowanie zasad — Password Manager wymusza standardy zdefiniowane przez administratora, logi z nieudanych prób logowania i blokowanie odpowiednich kont, jeśli to konieczne.
  • Rejestracja wymuszona — Password Manager zapewnia mechanizmy, które gwarantują nam, że użytkownicy zarejestrują się i korzystają z oprogramowania, gwarantując jego skuteczność.
  • Niezawodne uwierzytelnianie — Password Manager zapewnia ustanowione przez użytkowników spersonalizowane pytania osobiste z unikalnymi odpowiedziami, które są łatwe do zapamiętania przez użytkowników, a trudne do odgadnięcia przez innych
  • Bezpieczeństwo i prostota — Password Manager bezproblemowo integruje się z systemem Windows, umożliwiając obsługę użytkowników z wielu domen. Szyfrowanie danych i bezpieczna komunikacja zapewnione są poprzez wsparcie dla wiodących technologii bezpieczeństwa, takich jak: CryptoAPI i SHA-256 firmy Microsoft.

Monitoruj aktywność systemu

Password Manager zapewnia administratorom funkcje rejestrowania i raportowania, ułatwiające monitorowanie aktywności systemu i korygowanie wszelkich nieprawidłowości.

Wspieraj zarządzanie tożsamością

Password Manager ma responsywny interfejs sieciowy i zapewnia zarządzanie hasłami dla dowolnego podłączonego systemu do Microsoft Identity Integration Server (MIIS). Rozciąga się również do systemów operacyjnych innych niż Windows, takich jak Unix i Linux, za pośrednictwem Usług uwierzytelniania; dodanie uwierzytelniania dwuskładnikowego poprzez Defender’a.

One Identity Hybrid Subscription

Rozszerz możliwości Password Manager’a za pomocą One Identity Hybrid Subscription, która oferuje dodatkowe funkcje i usługi dostarczane w chmurze. Uzyskaj dostęp do nieograniczonego uwierzytelniania dwuetapowego dzięki narzędziu Starling w celu ochrony dostępu dla administratorów i end-userów zamiast uciążliwej weryfikacji telefonicznej. Pojedyncza subskrypcja umożliwia wdrożenie wszystkich rozwiązań One Identity.

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy