+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Microsoft Intune – Endpoint Manager

Zaufany partner w zarządzaniu mobilnością


Czym jest Microsoft Intune i jak może pomóc Twojej organizacji?

Obecnie przeciętny użytkownik posiada kilka urządzeń z których może uzyskiwać dostęp do informacji. Pracownicy nie tylko korzystają z komputerów mobilnych, ale także ze smartfonów czy tabletów co jest dużym wyzwaniem dla administratorów w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji, które są dostępne niemal z każdego miejsca. W tym momencie mogą nasuwać się pytania:
 • Jak zapewnić bezpieczeństwo urządzeniom do których nie mamy fizycznego dostępu?
 • Jak być pewnym, że dostęp do zasobów służbowych może być w każdej chwili zablokowany na urządzeniach nie spełniających wymagań?
Odpowiedzią na powyższe wyzwania jest rozwiązanie Microsoft Intune.
office 365 cena

Oprogramowanie Microsoft Intune pomaga zarządzać urządzeniami w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas dostępu do informacji. Zarządzanie obejmuje najpopularniejsze platformy takie jak Windows, Android, iOS/iPadOS czy macOS, bez względu na to kto jest właścicielem urządzenia.

Microsoft Intune to rozwiązanie chmurowe, które skupia się na zarządzaniu urządzeniami mobilnymi (MDM) i zarządzaniu aplikacjami mobilnymi (MAM). Użytkownik kontroluje sposób korzystania z urządzeń w organizacji, w tym telefonów komórkowych, tabletów i laptopów. Może również konfigurować określone polityki, aby zarządzań aplikacjami. Na przykład można uniemożliwić wysyłania wiadomości e-mail do osób spoza organizacji. Intune umożliwia również pracownikom organizacji korzystanie z urządzeń osobistych do szkoły lub pracy. Na urządzeniach osobistych, Intune pomaga upewnić się, że dane organizacji pozostają chronione i może odizolować dane organizacji od danych osobistych.

Intune integruje się również z rozwiązaniami natywnymi Microsoft, m.in. Microsoft Purview Information Protection, Microsoft Defender for Endpoint, co umożliwia stworzenie kompleksowej infrastruktury w myśl architektury Zero-Trust. Rozwiązanie umożliwia pracownikom organizacji produktywność na wszystkich urządzeniach przy jednoczesnym zadbaniu o ochronę informacji przez administratorów.

Co oferuje rozwiązanie Microsoft Intune?

 • Natywne rozwiązanie MDM z dedykowanymi ustawieniami dla platformy Windows.
 • Zarządzanie najpopularniejszymi systemami operacyjnymi.
 • Zarządzanie na poziomie pojedynczej aplikacji.
 • Automatyczne wdrażanie i konfiguracja dzięki Windows Autopilot.
 • Integracja z Configuration Manager (SCCM).
 • Ocena zgodności ustawień z analizą dostępu w czasie rzeczywistym.
 • Zdalnie akcje dla urządzeń, np. reset, restart czy lokalizacja urządzenia.
 • Prosty i ujednolicony panel zarządzania.
 • Wdrażanie rekomendowanych zabezpieczeń dzięki gotowym szablonom konfiguracji.
 • Wgląd w konfiguracje i przegląd raportów.
W skrócie, Intune to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania urządzeniami końcowymi i przechowywanymi na nich aplikacjami oraz danymi.

Wybór wielu urządzeń

Pomaga zapewnić pracownikom możliwość zapisywania, rejestrowania i w konsekwencji zarządzania swoimi urządzeniami. Pomaga również instalować aplikacje z samoobsługowego Portalu Firmowego – wszystko na wybranym przez nich urządzeniu. Wspiera zarządzanie urządzeniami mobilnymi Windows, MacOS, iOS/iPadOS, Android, jak również platformę Windows Phone.

Zarządzanie aplikacjami mobilnymi

Maksymalizuje produktywność poprzez umożliwienie pracownikom organizacji dostępu do zasobów korporacyjnych w przypadku dostępu z niezarządzanego urządzenia.

Tworzy barierę

Intune tworzy kontener oddzielający dane osobiste od danych firmowych. Organizacja ma prawo usunąć tylko dane korporacyjne lub całkowicie wyczyścić urządzenie. Zależy to od typu wdrożenia urządzenia.

Zaawansowana analityka punktów końcowych

Z pomocą zintegrowanej analityki punktów końcowych można śledzić i poprawiać postępy organizacji w osiąganiu celu, a także podejmować proaktywne działania w przypadku problemów.

Ochrona danych

Pomaga zachować bezpieczeństwo danych w oparciu o zapisy na urządzeniach i polityki zgodności ustawione przez administratora. Nie ma znaczenia czy dostęp do danych odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej Exchange, poczty elektronicznej Outlook, dokumentów OneDrive for Business, czy gdziekolwiek indziej.

Maksymalizacja zwrotu z inwestycji

Uzyskaj największą wartość ze swojego zintegrowanego rozwiązania Microsoft 365, gdy korzystasz z najnowszych funkcji chmury, które pomagają chronić prywatność użytkowników oraz dane i aktywa Twojej organizacji.

Nie wymaga infrastruktury

Pomaga wyeliminować potrzebę planowania, zakupu i utrzymania sprzętu i infrastruktury, gdyż jest to w całości usługa chmurowa

Monitorowanie urządzeń

Pomaga tworzyć alerty powiadomień, gdy tylko wystąpi problem z dowolnym urządzeniem. Posiada również powiadomienia, dzięki czemu odpowiednie osoby są natychmiast informowane o problemie.

Elastyczne licencjonowanie

Plany licencjonowania oparte są na podstawie użytkownika, a nie na liczbie urządzeń, więc nie ma znaczenia, czy pracownik ma dostęp do 2 czy 10 urządzeń. Enterprise Mobility Suite zawiera również Intune; niezwykle opłacalny sposób nabycia Endpoint Management, Azure Active Directory Premium i Azure Rights Management. Użytkownicy mogą również uzyskać znaczące zniżki, prawie 50%, przy zakupie pakietu w porównaniu z samodzielną usługą.

Dostępny w wielu językach

Microsoft zapewnia dostępność konsoli Microsoft Endpoint Manager w ponad 20 różnych językach, aby zaspokoić dużą i zróżnicowaną bazę klientów.

Dostęp warunkowy (Conditional Access)

Korzystając z dostępu warunkowego, możesz kontrolować urządzenia i aplikacje mające dostęp do Twoich danych. Możesz zdefiniować warunki, jeśli urządzenie spełnia określone warunki tylko wtedy otrzyma dostęp. Przykładowo, jeśli jakieś urządzenie próbuje uzyskać dane firmowe, ale nie ma na nim zainstalowanego antywirusa, możesz zablokować dostęp tego urządzenia do czasu, aż spełni ten wymóg lub zablokować dostęp do danych z urządzeń osobistych.

Rodzaje planów Microsoft Intune

Microsoft Intune oferuje różnorodne plany, które są dostosowane do potrzeb zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw, zapewniając elastyczność w zarządzaniu urządzeniami i aplikacjami.

Microsoft Intune Plan 1

Podstawowy plan, Microsoft Intune Plan 1, zaczyna się od ceny 40 zł brutto i obejmuje zarządzanie punktami końcowymi na różnych platformach, wbudowane zabezpieczenia punktów końcowych, zarządzanie aplikacjami mobilnymi oraz analizę punktów końcowych.
Warto tu nadmienić, że Microsoft Intune Plan 1 dostępny jest również w pakiecie z innymi usługami Microsoft 365, m.in.:

 • Microsoft 365 E3
 • Microsoft 365 E5
 • Enterprise Mobility + Security E3
 • Enterprise Mobility + Security E5

Zobacz w jakich pakietach dostępny jest Microsoft Intune Plan 1 na stronie sklepu one.greeneris.com: Microsoft Intune

Microsoft Intune Plan 2

Dla tych, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych funkcji, Microsoft Intune Plan 2, dostępny jest w cenie 20 zł, rozszerzając ofertę o dodatkowe możliwości zarządzania punktami końcowymi.

Microsoft Intune Suite

Najbardziej kompleksowym rozwiązaniem jest Microsoft Intune Suite, który, w cenie około 50 zł, łączy w sobie wszystkie podstawowe możliwości, a także dodaje krytyczne dla działalności zaawansowane zarządzanie punktami końcowymi i rozwiązania zabezpieczające.

Sprawdź aktualne ceny planów: Ceny Microsoft Intune

microsoft intune plan 1

Microsoft Intune Plan 1

Od 40.85 zł brutto

microsoft intune plan 2
microsoft intune plan 1 device

Microsoft Intune Plan 1 Device

Od 14.31 zł brutto
microsoft intune suit

Microsoft Intune Suite

Od 51.29 zł
Firma Greeneris posiada już wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań typu MDM czy EMM. Nasze starania były już niejednokrotnie zauważane i nagradzane przez producentów platform platform służącym zarządzaniu i zabezpieczaniu mobilności. Nasz zespół inżynierów nieustannie dba o ciągły rozwój kompetencji w pokrywanych przez siebie obszarach informatyki, dzięki czemu na nasze usługi decydują się coraz większe firmy, instytucje oraz spółki skarbu państwa. Wdrożony przez nas system będzie służyć niezawodnie, sprawnie wykonując swoją pracę nawet w najbardziej skomplikowanych infrastrukturach sieciowych.

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy