+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

Zarządzanie logami


Zarządzanie logami jest szerokim pojęciem obejmującym wszelką obsługę procesów związanych ze zbieraniem, przesyłaniem, analizą, korelowaniem i przechowywaniem logów, które generowane są przez wszelkie wykorzystywane w organizacji systemy operacyjne i aplikacje. Dedykowane temu rozwiązania mają za zadanie obsłużyć wyżej wymienione procesy centralizując logowanie informacji np. dotyczących aktywności użytkowników i aplikacji, ruchu sieciowego, metryki wydajności infrastruktury informatycznej, bądź dowolnych innych danych.

Czym są logi i dlaczego należy nimi zarządzać?

Logi mogą zawierać zapisy o wszelkich zdarzeniach, działaniach systemów i aplikacji, więc organizacje wykorzystujące sprawdzone oprogramowanie do zarządzania logami osiągają wiele celów jednocześnie. Jednym z nich jest optymalizacja pracy administratorów poprzez zapewnienie narzędzia do dogłębnej weryfikacji działania systemów. Pozwala to na szybkie znalezienie i przeanalizowanie przyczyny awarii na poziomie sieci, aplikacji i systemu operacyjnego, bądź uzyskanie wartościowych informacji mogących zapobiec niedostępności usług istotnych dla firmy w niedalekiej przyszłości. Szczegółowy wgląd w infrastrukturę pozwala również łatwiej zaplanować zwiększenie wydajności poszczególnych elementów lub całości środowiska.

Kolejną kwestią jest umożliwienie monitorowania infrastruktury pod tak, aby przejrzyście zaprezentować zgodność z obowiązującymi regulacjami. Jednym z podstawowych narzędzi tego typu jest SYSLOG-NG, który w wersji PREMIUM spełnia jednocześnie standardy korporacyjne. Dzięki zaawansowanym metodom filtrowania, analizowania i klasyfikacji może on również przekształcać dzienniki logów dostosowując je również do innych systemów takich jak SIEM.

Dla kogo są takie rozwiązania?

Oprogramowanie do zarządzania logami skierowane jest do wszelkich organizacji chcących zmniejszyć koszty utrzymania i wdrażania systemów informatycznych, zapobiegać niedostępności krytycznych usług oraz spełnić wymogi regulacji zgodności co do zbierania logów ze zróżnicowanych urządzeń i aplikacji.

POZNAJ ROZWIĄZANIE UMOŻLIWIAJĄCE EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE LOGAMI: Syslog-NG Premium – zobacz więcej

syslog ng premium struktura konsoli

Skontaktuj się z nami: biuro@greeneris.com | tel. +48 22 439 03 20
lub napisz poprzez formularz kontaktowy