+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com
Zaznacz stronę

SolarWinds Hybrid Cloud Observability

 

Czym jest Hybrid Cloud Observability?

SolarWinds® Hybrid Cloud Observability kompleksowe, zintegrowane rozwiązanie obserwacyjne zaprojektowane w celu integracji danych z całego ekosystemu IT, w tym sieci, serwerów, aplikacji, baz danych i innych. Hybrid Cloud Observability jest przeznaczone dla organizacji różnej wielkości i z różnych branż. Rozwiązanie zawiera wbudowaną inteligencję, która pomaga klientom optymalizować wydajność, zapewniać dostępność i skracać czas naprawy w środowiskach lokalnych i wielochmurowych.

Hybrid Cloud Observability wykrywa i mapuje wszystkie podłączone urządzenia w środowisku przy użyciu standardowych protokołów branżowych, takich jak SNMP, ICMP lub agentów (w stosownych przypadkach). Pomaga to zespołowi analizować problemy całościowo i w kontekście. Może to być wykonywane i przeglądane w czasie rzeczywistym lub historycznie, umożliwiając ewolucję poza różne narzędzia i zestawy danych do dynamicznego rozwiązania opartego na automatyzacji, obserwowalności, widoczności i proaktywnym zarządzaniu.

Główne elementy HCO

;

Obserwowalność infrastruktury, sieci i wydajności aplikacji

;

Monitorowanie hostów fizycznych i wirtualnych, sieci SD-WAN i urządzeń

;

Automatyzacja wykrywania i mapowanie zależności

;

Historyczne i działające w czasie rzeczywistym pulpity nawigacyjne

;

Inteligentna korelacja AIOps, alertowanie i konfigurowalne raportowanie

;

Zarządzanie konfiguracją sieci, wirtualizacji, serwerów i aplikacji

Platforma SolarWinds zapewnia następujące funkcje:

 • Internetowy pulpit nawigacyjny wykorzystujący system Windows® IIS™ (Web Console).
 • Wykrywanie i mapowanie zasobów
 • Jakie podmioty można monitorować i czy są one monitorowane?
  • Mapy – obejmuje to mapy platformy, które automatycznie mapują połączenia i relacje między monitorowanymi jednostkami oraz szczegółowo opisują wygląd tych relacji i połączeń. Można również mapować inne elementy, schematy i lokalizacje, aby wyświetlić je w formie graficznej.
  • Wykrywanie – obejmuje zarówno wykrywanie na żądanie, jak i wykrywanie zaplanowane w celu identyfikacji i dodawania określonych elementów w całej sieci.
 • Wspólne rozwiązywanie problemów – praca w zespołach w celu rozwiązania złożonych problemów środowiskowych za pomocą narzędzi takich jak PerfStack™, który został zaprojektowany, aby pomóc w korelowaniu różnych zestawów danych i udostępnianiu projektów w całym zespole poprzez dostarczanie unikalnych linków do projektów.
 • Kompleksowy obraz – obejmuje to wspomniane narzędzia do mapowania, ale także graficzne wizualizacje całego stosu, takie jak AppStack™ i PerfStack, które zapewniają wizualizacje środowiska w widoku konsoli internetowej.
 • Platformy SolarWinds i Hybrid Cloud Observability są wysoce skalowalne, obsługując do 100 dodatkowych silników odpytywania (APE) i narzędzi takich jak Enterprise Operations Console (EOC) do przeglądania danych w wielu wdrożeniach Hybrid Cloud Observability
  • Hybrid Cloud Observability wykorzystuje monitorowanie bez agentowe poprzez odpytywanie żądanych informacji za pośrednictwem standardowych protokołów i technologii, takich jak SNMP, WMI, CLI i ankieterów API.
  • Opcjonalny agent platformy może być używany do bardziej wydajnej komunikacji i transmisji danych w sieci. (Ten agent jest wymagany dla niektórych wybranych funkcji zawartych we wdrożeniu Hybrid Cloud Observability.
 • Ujednolicone dane – to serce Hybrid Cloud Observability. Monitorowanie oparte na funkcjonalności oznacza wyświetlanie kluczowych wskaźników w kilku obszarach pojedynczego lub hybrydowego środowiska w usprawnionych widokach w oparciu o badaną jednostkę. Dzięki Hybrid Cloud Observability można zobaczyć wskaźniki kondycji i wydajności wraz ze szczegółowymi informacjami, takimi jak połączeni użytkownicy, porty, z którymi są połączeni i kiedy zostali połączeni, a także ich adresy IP. Dodatkowo w wersji Advanced można zobaczyć zmiany konfiguracji urządzenia.
 • Alerty służą do aktywnego monitorowania krytycznych problemów, a raportowanie zapewnia szybki dostęp zarówno do bieżącego stanu, jak i historycznych wskaźników – Hybrid Cloud Observability zawiera setki wstępnie skonfigurowanych raportów. Można ich używać w niezmienionej formie, modyfikować je lub tworzyć własne.

Kompleksowa widoczność chmury

Wizualizacja całej ścieżki sieciowej do środowiska chmury

Monitorowanie kontrolerów sieci bezprzewodowej i punktów dostępowych zarządzanych w chmurze

Uzyskaj oparte na agentach, bez agentowe oraz pochodzące z API metryki infrastruktury chmury

Przyspiesz rozwiązywanie problemów dzięki między-domenowej korelacji danych

Jeśli chodzi o przyspieszenie rozwiązywania problemów w środowisku IT, korelacja danych między domenami ułatwia współpracę między zespołami. Pulpit korelacji metryk PerfStack™ typu „przeciągnij i upuść” proaktywnie umożliwia operatorom lepsze skupienie się na kluczowych kwestiach bez zalewu danych telemetrycznych, pomagając zespołom podejmować bardziej świadome decyzje i być bardziej produktywnymi

Modernizacja wydajności IT dzięki AppStack

Zwiększ produktywność wykorzystując SolarWinds® AppStack™. Skonsolidowany pulpit nawigacyjny podkreśla wskaźniki wydajności w całym stosie aplikacji, w tym relacje między różnymi elementami w środowisku.

Wyświetlanie krytycznych relacji

Łatwe odkrywanie, mapowanie i rozumienie zależności dzięki SolarWinds Hybrid Cloud Observability pozwala przewidywać i zapobiegać pogorszeniu doświadczenia użytkownika i przestojom usług. Automatycznie generowane mapy wyświetlają kontekstowe relacje dla monitorowanych jednostek na platformie SolarWinds i wyświetlają natychmiastowe zależności, topologię lub połączenia aplikacji między jednostkami.

Wizualizacja i ciągła analiza krytycznych ścieżek sieciowych

Funkcja NetPath™ w SolarWinds Hybrid Cloud Observability umożliwia zespołowi przeglądanie krytycznych ścieżek sieciowych niezależnie od ich lokalizacji. Platforma umożliwia wizualizację na poziomie usług i komponentów, uzyskanie głębszego wglądu i przydatnych informacji, aby podejmować mądrzejsze decyzje i usprawnić sposób zarządzania usługami sieciowymi.

SolarWinds

SolarWinds jest wiodącym dostawcą wydajnego i przystępnego cenowo oprogramowania do zarządzania IT. Produkty SolarWinds dają organizacjom na całym świecie – niezależnie od typu, wielkości i złożoności – możliwość monitorowania i zarządzania usługami IT, infrastrukturą i aplikacjami, zarówno w siedzibie firmy, w chmurze, jak i w modelach hybrydowych.